Чому для України виберуть найгірший сценарій? - Волинь.Правда

Чому для України виберуть найгірший сценарій?

Показати всі

Чому для України виберуть найгірший сценарій?

У Кремлі напрацьовано чотири варіанти розвитку ситуації на Донбасі. Так вважає політолог і публіцист Віталій Портников. Про це він висловився у виданні «Апостроф».

Віталій Портников констатує, що «Луганська і Донецька області – це територія, яка фактично анексована Росією…Через цю територію можуть вільно рухатися будь-які російські громадяни, будь-які російські вантажі й будь-які російські війська, тому що насправді ніякого російсько-українського кордону фактично не існує. Російсько-український кордон сьогодні існує на лінії зіткнення між так званими «народними республіками» і Україною. Це справжній кордон, він перенесений, а та територія вже фактично контрольована Російською Федерацією».

Аналітик вважає, що у президента Росії Володимира Путіна є чотири варіанти вирішення донецької кризи. «Один із шляхів для Путіна – це розпочати нову війну», – наголошує він. А відтак уточнює, що у відповідь «ніхто не розпочне відкриту війну з Росією». Однак Портников вважає, що «для Путіна такий варіант зараз неприйнятний, тому що це будуть нові санкції з боку Європейського союзу, нове загострення стосунків з американцями».

Другий варіант – це повне виведення російських військ з території Донбасу. Але на це Кремль не піде, переконаний експерт, бо це означало б для Путіна капітуляцію перед Заходом. «Є третій варіант – збереження статус-кво, – пояснює він. – Це, в принципі, крок до легітимації окупованих районів як самостійних держав».

Натомість після виборів президента Російської Федерації у березні 2018 року, на думку Портникова, «може бути четвертий варіант, який є для Путіна найбільш вигідним, якщо він на нього піде. Це заміна російських військ на території Донецької і Луганської областей миротворчими силами ООН без встановлення українського контролю на території. Тобто миротворчі сили ООН будуть знаходитися на лінії зіткнення і на лінії російсько-українського кордону. Для США, можливо, це буде такий тріумф, тому що вони примусять війська Росії і їхніх найманців вийти з території Донбасу, замінять ці війська миротворчими силами. Але українські Збройні сили, правоохоронні структури і державні структури на цю територію не увійдуть».

Водночас, наголошує аналітик, не відомо, «який шлях обере Путін… Зараз групи спецслужбістів та аналітиків при президентській адміністрації в Кремлі якраз обирають між цими варіантами. Вони виберуть той, який буде найгірший для України». А відтак висловлює сумнів і щодо розвитку ситуації в Криму після гіпотетичного, у далекій перспективі , відходу Путіна: «Не обов’язково
зміниться ситуація, якщо в Росії зміниться влада».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook