Це стосується кожного з нас: у Луцьку «Війною химер» відкрили фестиваль документального кіно (ФОТО) - Волинь.Правда

Це стосується кожного з нас: у Луцьку «Війною химер» відкрили фестиваль документального кіно (ФОТО)

Показати всі

Це стосується кожного з нас: у Луцьку «Війною химер» відкрили фестиваль документального кіно (ФОТО)

Вдев’яте в обласному центрі Волині відкрився фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Цьогоріч прем’єрною стрічкою став фільм «Війна химер», знятий Анастасією та Марією Старожицькими.  Фільм показали вчора, 23 листопада, в Палаці культури міста Луцька.

«Це фільм-історія бійця, його близьких людей, бійця-добровольця, що воював в Іловайському котлі», – проанонсувала координаторка фестивалю документального кіно на Волині Богдана Стельмах.

Історія побудована на документальному матеріалі, відзнята її безпосередніми учасниками. Валерій Лавренов (позивний «Лавр») був добровольцем на фронті, потрапив у Іловайський котел і втратив своїх найближчих побратимів. Його повернення з війни вносить нові відчуття, зокрема і в стосунки з коханою. Аби зрозуміти, що він втратив і знайшов там, вона поїхала з ним відразу після битви. Проїжджаючи зруйнованими містами, вона намагається зрозуміти суть війни і любові. Під час війни вони прямо говорять одне одному про свої почуття, вириваючись із котла.

Головний герой стрічки з позивним «Лавр» на одній із презентацій фільму сказав: «Для мене це, насамперед, моє життя. Я його прожив, я дякую побратимам, які були зі мною. Це був 2014 рік – тяжкий час. Я з ним живу щодня. Тоді ми робили свій вибір, ми мусили його робити, і будемо робити надалі. Це історія двох людей, а у нас в країні таких історій тисячі, десятки тисяч.»

У кінці показу фільму до обговорення долучилися учасники АТО, які розповіли про складнощі та проблеми, з якими стикається боєць, коли повертається додому.

Дмитро Ураєв – учасник бойових дій 2015-2016 років сказав: «Треба розуміти нам всім, що ця війна, вона настільки різна та нелогічна, що ніякий фільм цього не відобразить».

«Але це стосується кожного з нас», – додав боєць.

Олег Лігурко, який був учасником бойових дій зазначив, що фільм – важкий. «З першого разу стрічку не зрозумієш. Здавалося б картина важка, але вона досить глибока за змістом», – зазначив він.

Звернули також увагу, що важливим моментом в реабілітації бійця займає психологічна обстановка в сім’ї, родині. Також зауважили, що проблемою є й брак кваліфікованих психологів для роботи з бійцями.

Нагадаємо, з 23 листопада до 8 грудня в Луцьку відбуватиметься показ фільмів фестивалю документального кіно у різних локаціях міста.

До слова, мандрівний фестиваль – аполітичний та некомерційний, тож відвідування показів цілком безкоштовне. Представлені фільми до показу можна побачити лише під час фестивалю.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook