На думку Андрія Піотковського,Москва не погодиться на останні умови Києва (звільнення всіх заручників,доступ місії ОБСЄ до всієї окупованої території,відновлення контролю над кордоном,виведення російських військ і озброєнь,далі – вибори і,нарешті,розпуск всіх структур так званих «ДНР/ЛНР»). Це,вважає він,зумовлено тим,що «Путін намагається вштовхнути в Україну окуповані території,зберігши при цьому над ними контроль і знищуючи країну зсередини». Київ не повинен на це погоджуватися.
Політолог зазначає:«Москва хоче звабити Україну ілюзією відновлення її територіальної цілісності,але у неї це погано виходить. Порошенко стає все більш рішучим». За нових реалій,наголошує аналітик,«єдине завдання Мінських угод – припинення вогню,поділ сторін,позначення окупованих територій,за які несуть відповідальність окупаційні війська. Всі інші положення цих домовленостей – не реалізовувана фантастика».
Втім,підкреслює Піонтковський,він «не згоден з тими,хто закликає взагалі відмовитися від Мінська. Це був би неправильний крок,з точки зору тактики,тому,зокрема,що Мінські угоди вартісні для Франції та Німеччини. Набагато розумніше дипломатично переконувати їх,показувати реальну картину ситуації на Донбасі,щоб і Париж,і Берлін розчарувалися в Москві,зрозумівши,нарешті,що нічого позитивного в Мінських угодах,крім припинення вогню,немає».
А наостанок він резюмує: «Поки Путін перебуває при владі,Росія ніколи не погодиться на виведення військ і передачу контролю над кордоном».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook