Повідомили, які іноземні інвестори зацікавились Волинню - Волинь.Правда

Повідомили, які іноземні інвестори зацікавились Волинню

Показати всі

Повідомили, які іноземні інвестори зацікавились Волинню

На Волині знизилась інвестиційна активність, через те, що не має готових інвестиційних майданчиків, де були б повністю всі комунікації, дороги і т.д. і загалом досі не створена карта інвестиційної привабливості регіону та проморолики.

Про це стало відомо сьогодні, 9 листопада, під час засідання постійної комісії з питань міжнародного співробітництва, зовнішньоекономічних зв’язків иа інвесицій Волинської обласної ради.

Волинь співпрацює з партнерами із 105 країн світу. Якщо брати показники за 9 місяців цього року, то зовнішньоторгівельний оборот товарами склав понад мільйон 200 тисяч доларів. Головними партнерами області були бізнес-структури країн ЄС (80% від заг. обсягу експорту). Проте суттєво зменшилися торгівля українськими товарами в країнамх СНД – Білоруссі  і Росії. В той самий час імпорт товарів, найбільше отримує область якраз з цих країн.

У загальній товарній структурі експорту переважають  електричні машини, деревина і вироби з дерева, котли, машини, меблі, насіння і плоди олійних рослин, молоко та молочні продукти та ін.

Серед імпорту, що цього року зріс на 27%,  найбільше ввозилося нафта і продукти її перегонки, транспорт та ін.

Заступник начальника управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації Андрій  Ткачук пояснює зниження основних ринків експортування за кордон наших товарів тим, що запроваджені ряд тарифних і нетарифних обмежень, в перше чергу це сільгосппродукція, для якої треба необхідні міжнародні сертифікати якості.

До речі, нещодавно відбулася зустріч з представниками німецької компанії ZF Friendrichshfen, що займається виробництвом пасків безпеки для автомобілів.

«Можливо, вони перенесуть з Польщі деяке виробництво до нас. Це буде нове підприємство з нуля і 20-30 млн. євро – це тільки перший етап інвестицій.  Крім того, є цікаві пропозиції що пов’язані з сміттєпереробкою. Уже розроблена інтерактивна карта сміттєзвалищ. Але тут нас цікавлять ті інвестои, які б запропонували технології глибокої переробки відходів, а не спалювання. І готові залучити  ті компаній, які можуть повністю очистити наші забруднені полігони, такі як у селі Брище», – зазначив Андрій Ткачук.

Віце – президент Волинської Торгово-промислової палати України Віра Корнійчук,  каже, що не має інвестиційного паспорта області, де буде чітка конкретна акумульована інформація про конкретні ділянки. «Ми не маємо, що запропонувати і що продати інвестору з різних країн. Бо сьогодні Україну розглядають тільки, як сировинний придаток. Для інвестора на нашому ринку є більше мінусів чи плюсів і на законодавчому рівні».

 

 

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook