Уже понад два роки волинські лісівники спільно з науковцями напрацьовують дієві шляхи боротьби зі шкідниками, які спричиняють масове всихання соснових насаджень. Про це інформує прес-служба Волинського ОУЛМГ.
Державною лісовою охороною підпорядкованих підприємств Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства систематично проводиться моніторинг пошкоджених ділянок лісу. Влітку цього року волинськими лісівниками у зонах ураження вивішено 1000 феромонних пасток, завдяки яким вдалося дослідити видовий склад шкідника.
Спільно з лісівниками нагляд за шкідниками проводять науковці та спеціалісти лісозахисних підприємств.
Як свідчать оперативні дані, заселення соснових насаджень шкідниками лісу, в тому числі верхівковим короїдом, неухильно зростає. На збільшення чисельності впливають як сприятливі для його поширення кліматичні умови, так і окремі недосконалі нормативно-правові акти, що регулюють порядок проведення заходів із поліпшення санітарного стану лісів на вражених ділянках.
Площа осередків на Волині збільшується, незважаючи на проведені заходи з поліпшення санітарного стану лісів.
ЧИТАТИ ТАКОЖ: «Ми йдемо до екологічного лиха», – волинські ліси агресивно знищують комахи-шкідники.
На своєму рівні волинські лісівники роблять усе можливе. Усі без винятку напрямки роботи управління максимально висвітлюються, відкриті для громадськості та журналістів.
На Волині провели понад 50 виїзних семінарів-нарад щодо питань всихання – такі відбулися у кожному районі.
На цю тему створені фільми, написано десятки публікацій, розміщені бігборди, видано інформаційний буклет.
За рекомендаціями науковців, волинські лісівники спільно з членами шкільних лісництв виготовили і вивісили у лісових масивах більше 10 000 шпаківень.
Висновки науковців та лісівників однозначні: без своєчасного вирубування вражених ділянок та оперативної ліквідації порубкових залишків, поширення шкідників не зупинити. Аналогічним шляхом йдуть лісівники Республіки Білорусь та Польщі.
Зокрема Державним агентством лісових ресурсів України створена робоча група, завданням котрої є напрацювати необхідні зміни до нормативно-правових актів. Конкретні пропозиції та власне бачення вирішення ситуації, зокрема наведення належного санітарного стану в лісових масивах та ліквідацію загрози від дії стовбурових шкідників, надали також волинські лісівники.
Про необхідність внесення змін до нормативно-правових актів листом від Волинського ОУЛМГ було повідомлено Волинську обласну державну адміністрацію. Відповідний лист-звернення керівництвом облдержадміністрації області скеровано до Кабінету Міністрів України.
Проблему всихання соснових насаджень начальник управління Олександр Кватирко озвучив перед Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом, коли глава уряду перебував із робочим візитом на Волині.
Розгляд питання лісівниками було ініційовано перед членами постійної комісії з питань екології, раціонального використання природних ресурсів Волинської обласноїради. Пропозиції волинських лісівників члени комісії підтримали, як і загалом депутати обласної ради, проголосувавши за звернення до Кабміну та Верховної Ради під час 15-ї сесії обласної ради.
Для повної ліквідації загрози, що нині становлять стовбурові шкідники лісу, необхідна консолідація всіх гілок влади, перегляд нормативно-правових актів, а на окремих територіях – і введення надзвичайного стану. Лісівники до цього готові, черга – за законодавцями.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Колись жителі сіл їздили в ліс по сухостій, шукали і зрізали, лісники самі пропонували, школярі робили шпаківні…так очищались ліси від шкідників…а зараз де ті шпаківні? бачив 3шт на показовій ділянці (куди звозять вже пяних ревізорів, а вони бачать вже 6, а де хто і 9..) про 10000 хочеться вірити. Зараз дід боїться в ліс зайти, сидить на лавочці, та спостерігає як фури і лісовози з не сухим кругляком останні крихти асфальту “совєцкого” на той світ заганяють,…і ще ( хоч це друга тема) шановні самовибранці, вводьте податок на котів тоді, як вони будуть срати таки купи як корови… в нас на дорозі такі лежать, що діти до школи пройти не можуть…а ви про норми санітарні. Ще до редакції, дозволяю мій коментар оприлюднювати як вони про шпаківні…