Діти війни Волині просять владу Луцька вирішити проблему фінансування перевезення у 2018 році цього стражденного покоління пасажирським автотранспортом на міських і приміських маршрутах.
Відповідне звернення до депутатів Луцької міської ради та виконуючого обов’язки Луцького міського голови надіслав голова координаційної ради ВОГО «Захист дітей війни» Ростислав Чапюк від імені координаційної ради ГО.
Цитуємо текст відкритого звернення:
«Звернення на цю тему до найвищих органів державної влади України завершилося його пересиланням до Міністерства соціальної політики, яке не має жодних повноважень і можливостей його вирішувати. У відповіді начальника управління Мінсоцполітики О.Тарасової написано: «За роз’ясненням Міністерства фінансів, відповідно до статті 91 Бюджетного кодексу України компенсаційні виплати за пільговий проїзд окремих категорій громадян можуть фінансуватися за рахунок місцевих бюджетів».
В той же час директор департаменту соціального захисту населення Волинської облдержадміністрації О.М.Гобод у відповіді по цьому зверненню пише: «Враховуючи неоднаковий рівень фінансової спроможності місцевих бюджетів, питання компенсаційних виплат за пільгові перевезення окремих категорій громадян, яким надані такі пільги згідно законодавства, в цілому потребує вирішення на загальнодержавному рівні із встановленням єдиного механізму». Коло безвідповідальності замкнулося, варто нагадати, що центральна влада взагалі незаконно вилучила положення про пільговий проїзд з введеного з 1 січня 2006 р. Закону «Про соціальний захист дітей війни». Але хіба це для них єдиний випадок.
В усіх областях України фінансування пільгового перевезення покоління дітей війни пасажирським автотранспортом на міських і приміських маршрутах вирішується за рахунок місцевих бюджетів. В цьому легко переконатися в сусідніх Львові і Рівному. В нашій області лише Ковельська і Володимир-Волинська міськради це питання вирішили по людські. На усі звернення міської і обласної координаційних рад громадської організації дітей війни до виконкому Луцької міськради завершувалися негативною відповіддю колишнього заступника міського голови Т.Яковлєва, що «нема грошей». Це була неправда, бо кошти міського бюджету не завжди використовувалися законно. Один лише приклад марнотратства. В Луцьку поряд з існуючими міським відділом Національної поліції та громадським формуванням «Варта порядку» в травні 2015 року створено за рахунок фінансування з міського бюджету департамент муніципальної поліції. Створено незаконно, бо Верховна рада України 21 травня 2015 року прийняла лише в першому читанні законопроект «Про муніципальну варту». Закон на цю тему залишився не прийнятим, бо за висновком експертів («Українська правда» від 24.11.2015 р.) цей законопроект створить основу для нового сплеску сепаратизму в окремих регіонах та дозволяє створити «особисті армії» для обслуговування інтересів місцевих еліт – репресивний апарат проти громадської та політичної опозиції, що й було здійснено в Луцьку попереднім складом міськвиконкому.
Шановні обранці влади луцької громади! Ви зараз опрацьовуєте проект бюджету міста на наступний рік. Луцьк має фінансову спроможність профінансувати пільговий проїзд пасажирським автотранспортом в місті і на приміських маршрутах вже відмираючого покоління дітей війни, лише треба проявити депутатську волю. Розгляньте, будь ласка, і вирішить позитивно цю місцеву проблему.
З повагою, голова координаційної ради ВОГО «Захист дітей війни» Р.С.Чапюк”.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook