Якими є перспективи професійно-технічної освіти, і яким має бути шлях її розвитку – відповіді на ці питання шукали учасники прес-клубу «Профтехосвіта: стан на перспективи».
Участь у дискусії взяли керівники ПТНЗ, представники обласного управління освіти та депутати Волинської обласної ради.
Як розповіла начальник управління освіти, науки та молоді ВОДА Людмила Плахотна, наразі професійну освіту на Волині представляють 23 заклади державної форми власності, окрім яких ще діє 31 професійно-технічний навчальний заклад І атестаційного рівня різних форм власності. На утримання цих навчальних закладів на 2017 рік затведжено 249 мільйонів 781, 3 тисячі гривень по загальному фонду. З них частка державної субвенції становить 62 мільйона гривень.
«Розвивати і підтримувати цю галузь освіти необхідно, адже це є питанням національної безпеки. Нам потрібні кваліфіковані працівники, які були б конкурентноздатні на ринку праці», – підкреслила посадовець.
Своєю чергою, керівники ПТНЗ зголосилися на думці, що найкращою перспективою для розвитку цього напрямку освіти є саме утворення регіональних центрів професійно-технічної освіти. Зокрема, як проінформувала директор Нововолинського ВПУ Валентина Приступа, вже незабаром такий центр з’явиться у Нововолинську.
Депутат Волиньради Олександр Курилюк зауважив, що попри те, що майнові комплекси ПТНЗ можуть бути передані на баланс обласної ради, сама ця галузь не може залишатися повністю без державного фінансування.
Загалом, відповідно до плану розвитку професійно-технічної освіти на Волині на 2017-2020 роки завершується створення Державного навчального закладу «Ковельский центр ПТО», який об’єднає ТУ №5 міста Ковеля та Ковельский професійний ліцей) та ДНЗ «Нововлинський центр ПТО», який, відповідно, об’єднає ПТУ №11 міста Нововолинська та Новолинське ВПУ. До 2020 року заплановано утворити ще 3 багатопрофільні центри професійної освіти.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook