Парламент ухвалив  закон про судову реформу - Волинь.Правда
Показати всі

Парламент ухвалив  закон про судову реформу

За закон про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів проголосували 234 нардепи.

«Ми ухвалили найдовший законопроект з обговорення», – зазначив Голова ВРУ  після голосування. Нагадаємо, парламентарі почали розгляд базового для судової реформи законопроекту 7 вересня. Документ передбачає введення єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.

Ще під час розгляду в першому читанні документ критикували за рекордно великий обсяг – близько 800 сторінок. Під час підготовки до другого читання до законопроекту подали понад 4 тисяч поправок, серед яких відхилені 3 тисячі. Протягом першого дня розгляду депутатам вдалося розглянути трохи більше 300 з них, минулої п’ятниці – ще більше сотні.

Нагадаємо, що закон №6232 “Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів” був внесений до парламенту президентом України Петром Порошенком і зареєстрований ще 23 березня. Насамперед ці зміни дозволять забезпечити функціонування оновленого Верховного суду.

Законодавчими новаціями пропонується, щоб Верховний суд України переглядав у касаційному порядку судові рішення, ухвалені судами першої та апеляційної інстанцій. Рішення суду з конкретної справи переглядається в касаційному порядку Верховним судом за відповідною скаргою тільки один раз. При цьому Верховний суд може діяти у складі колегії, палати, об’єднаної палати відповідного касаційного суду, Великої палати Верховного суду.

Згідно з документом, Верховний суд буде розглядати справи у складі колегії з трьох або більшої непарної кількості суддів. Також у законопроекті наголошується, що колегія суддів може передати справу на розгляд палати, в яку входить ця колегія, або об’єднаної палати відповідного касаційного суду або Великої палати Верховного суду. Також передбачається введення так званого “електронного суду”, зокрема, можливість здійснення всіх процесуальних дій засобами електронного зв’язку з відповідними механізмами ідентифікації та безпеки.

Показово, що за закон голосували нардепи не лише з коаліції (з “БПП” 111, Народний фронт – 70), а й колишні регіонали: Опозиційний блок (20) і члени депутатських груп: “Воля народу” і “Відродження”.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook