Луцькі міські дитячі медичні заклади отримали вакцини на щеплення АКДП (Адсорбована Кашлюково-Дифтерійно-Правцева вакцина). Прийшов розподіл і на 800 доз вакцини проти туберкульозу (БЦЖ) індійського виробництва.
Таку інформацію озвучили сьогодні, 21 вересня, на засіданні постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови Луцької міської ради.
«Є проблема з регулярністю поступлення вакцини, але на це ми, лікарі, повпливати ніяк не можемо. Бо це – централізоване постачання», – каже начальник управління охорони здоров’я Луцької міської ради Микола Якимчук.
Крім того, лучани можуть зробити інші щеплення: від поліомієліту, дифтерії – правця на 6 і 14 років та інші.
«У нас чогось побутує помилкова думка про недоброякісну вакцину з Індії. Але інструкції у всіх цих препаратах однакові. Тому алергічна реакція чи інші побічні ефекти можу бути на усі вакцини, незалежно від країни-виробника, – переконує головний лікар Луцької дитячої поліклініки Оксана Лєщинська. – Якщо говорити про епідеміологічне благополуччя, то ми повинні пройти 95% щепленості проти того чи іншого захворювання. Вакцинація потрібна ж не лікарям, не школам і не садочкам, а в першу чергу самій дитині і її батькам. Бо саме на них лежить уся відповідальність за здоров’я дитини, яка без вакцини залишиться незахищеною від інфекцій».
Лікарі кажуть, що часто зараз стикаються з агресивністю батьків, які надивившись новин про те, як індійське щеплення негативно вплинуло на здоров’я дитини, навідріз відмовляються робити будь–яку вакцинацію.
«І найбільшими важелями впливу на батьків є не так пояснювальна робота лікарів, як необхідність виїзду закордон, бо там уся відповідність – на батьках», – додає Оксана Лєщинська.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook