Голова облдержадміністрації Володимир Гунчик здійснив робочий візит до Дубівської ОТГ, що на Ковельщині. Про це інформує відділ інформаційної політики облдержадміністрації.
До об’єднаної територіальної громади – Дубівської Ковельського р-ну – навідався учора із робочим візитом голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Традиційно у третій понеділок місяця провів виїзний прийом громадян. Перед тим же оглянув опорну школу в с. Дубове та ознайомився із станом справ на будівельному майданчику у Вербці – там зводять додаткові приміщення для тамтешнього навчального закладу.
Школа у Вербці – одне із головних завдань…
До школи у с. Вербка Володимир Гунчик приїздить не вперше. Радше – вкотре. Воно й зрозуміло, адже цей заклад – один із тих важливих освітянських об’єктів, які планують завершити вже за кілька місяців. У планах – у 2018-му. Одначе, якщо все складеться в позитиві з фінансуванням, і з рівнем виконання робіт, цілком ймовірно, що перерізатимуть стрічку раніше.
Школа, котра зовсім нещодавно отримала статус навчально-виховного комплексу, – єдиний навчальний заклад у селі. Нині тут навчається чотири сотні дітей. Приміщень не вистачає, тому здобувають знання малі школярі у дві зміни.
– Із-вересня цього року наша школа І-ІІІ ступенів реорганізована у «Навчально-виховний комплекс загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – дошкільний навчальний заклад», – розповіла директор закладу Валентина Саковська. – Приміщення, в якому ми організували навчально-виховний процес, не пристосоване для занять шкільного підрозділу. Зведення додаткового корпусу вивільнить частину приміщень і дасть змогу перевести діток середньої ланки в однозмінне навчання. Зараз ми треті-четверті класи перевели у півтора змінне навчання, що досить незручно і неправильно. Діти ідуть у другу зміну – закінчується о 16:30.
Добудувати цілий корпус до школи стало можливим завдяки коштам із Державного фонду регіонального розвитку й, звісно, співфінансуванню з місцевих бюджетів. Аби будівельні роботи йшли тими ж темпами, що й нині, вирішили наблизити фінансування з попередніх місяців 2017-го. Окрім того, ймовірно, що на цей же об’єкт спрямують і стабілізаційну дотацію. Принаймні такий механізм запропонував голова облдержадміністрації.
– Ми готові всю дотацію дати сюди, – підтримав Володимира Петровича Віктор Козак, голова Ковельської райдержадміністрації.
Додаткові кошти готові віднайти й в казні Дубівської ОТГ. На цьому наголосив голова тамтешньої ОТГ:
– Узагалі кошти, звісно, розплановані, але для того, щоби закінчити цей об’єкт, ми віднайдемо гроші для дофінансування, – зауважив Роман Троцюк. – Я думаю, що ми ретельно вивчимо це питання. Суму зараз не озвучу, але, думаю, що кошти ми знайдемо.
Оглянувши будівництво та поспілкувавшись із підрядниками, керівництвом закладу та представниками місцевої влади, Володимир Гунчик підсумував: до справи слід підходити комплексно й не зупинятися на півдорозі.
– Задача – докласти максимум зусиль, аби впоратися з цим об’єктом уже цього року. Але нікого не жену й дат не встановлюю. Вийде – добре. Ні – переходимо в 2018-й. Але якість – передусім. Разом із тим, нагадую, що в жовтні завершується прийом проектів по ДФРР на наступний рік. Думаю, доцільно продовжити роботу й по цій школі. В такий спосіб можемо добудувати ще сучасну їдальню, навести благоустрій. Тому – робіть проекти. 10% ДФРРу маємо спрямовувати на спортивні об’єкти. То чому ні? Робіть проект спорткомплексу. Тим більше, що є об’єднана громада. Думаю, співфінансування вдасться знайти. Сьогодні держава робить серйозні кроки в царині децентралізації. І саме громади почали це відчувати.
Дубове: реформа освіти народжується в глибинці…
Дубівська ОТГ – не виняток. Перевагами, які відкриває децентралізація, тут намагаються скористатися з максимальною користю для громади. Отримання статусу опорної школи – один із кроків. І варто наголосити, що заклад абсолютно відповідає відповідному статусу.
Окрім того, цьогоріч навчальний рік тамтешні учні та педагоги почали з експерименту: у Дубівській ЗОШ І – ІІІ ступенів разом із першовереснем стартував експеримент у рамках впровадження концепції Нової української школи. http://mon.gov.ua/%D0%9D%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8%202016/12/05/konczepcziya.pdf
Заклад направду вражає комфортними умовами, ошатними класними кімнатами. Помітно, що тут дбають не лише за навчальний процес, але й за розвиток творчих здібностей учнів. Цьогоріч силами місцевої влади чимале шкільне подвір’я виклали бруківкою. Разом із тим, старий корпус навчального закладу потребує ремонту. Словом, дубівські освітяни не лише демонстрували результати, але й прохали у голови облдержадміністрації допомоги. Особливо там, де питання – «коштовні».
– Плани наші: ми хочемо зробити перекриття та утеплення фасадів, – наголосив Віктор Козак. – Цьогоріч десь півтора мільйона гривень піде на цей заклад.
Оглянув навчальний заклад і голова облдержадміністрації. Врешті порадив не розпорошуватися на дрібні проекти, а зробити загальний план реконструкції закладу:
– Порадив керівництву району і керівництву школи робити загальний проект, а не робити часткові проекти, тому що школа, як опорна, повинна мати відповідну перспективу. Був приємно здивований і задоволений тим, як відбувається навчальний процес. Можна сказати, що це та із шкіл, яку я називаю «теплі школи», або «школи домашні»: досить затишно, привітні класи, в школі видно історію школи, видно, як сьогодні вчителі турбуються про дітей, тому що в кожному класі достатньо світла і тепла, видно любові вчителів до своїх учнів. І хочу сказати, що це одна із тих шкіл, де не просто проходить навчальний процес, а де акумулюється батьківське, родинне тепло. Звичайно, обговорили перспективні питання по цій школі і я порекомендував, щоб до кінця жовтня внесли свої пропозиції, підготовили і подали, ми можемо розглядати їх як один із процесів розвитку територіальної громади.
Прийом громадян: і з подяками, і зі слізьми…
Небагато мешканців Дубівської ОТГ прийшли на прийом до Володимира Гунчика, але більшість – із питаннями важливими, навіть глобальними для них. Разом із тим, були й такі дубівчани, котрі традиційно звертаються до представників влади щоразу, коли можливо, й проблеми, які озвучують, радше – господарські спори або ж типові непорозуміння. Одначе прийняв голова облдержадміністрації, як завше, усіх.
Розпочали з наболілого: на одному з семи нових масивів Дубівської ОТГ відсутня електрифікація. З огляду на те, що масивів багато, сільська рада узяти на себе фінансування не може, люди ж нарікають: дорого, бо на 140 виділених ділянок побудувалися лише 20.
– Прийшов із пропозицією інвестор, але його послуги такі дорогі, що людям дешевше все зробити самим, – розповів голова ОТГ Роман Троцюк.
– Давайте з інвестором говорити, – відповів голова облдержадміністрації. – Провести експертизу проекту. Нехай бере в роботу всі сім масивів, але не займається здирництвом! Так, бізнес має заробляти, але ж не стільки!
А от пенсіонерка із Дубового спершу зазначила, що прийшла клопотати за ремонт дороги, натомість стала з’ясовувати, де її вклад в Ощадбанку. Мовляв, має намір перекрити оселю.
– Дамо вам дерева на крокви та шиферу, – запропонував допомогу Віктор Козак. Одначе пенсіонерка категорично відмовилася: мовляв, шифер, знятий зі школи, де замінюють дах, їй не підходить. Зрештою жінці порадили віднайти усі документи, що засвідчують наявність вкладу у банку, та написати письмове звернення на ім’я голови облдержадміністрації. У такому разі справу передадуть для подальшого вивчення, бо одними розмовами не зарадиш.
– Як буде оте ОТГ, то, скажіть, куди ходити жалітися? – на завершення поцікавилася пенсіонерка.
Не з усмішкою, а зі слізьми прийшла Єва Савич, голова профспілки працівників державних установ м. Ковель та Ковельського р-ну, голова координаційної ради профспілок Ковеля. А все тому, що організацію виселили з приміщення. При чому, виселили колеги – освітянська профспілка. І керівництво обласної профспілки цьому не зарадило.
– Мені дуже прикро, бо профспілка фактично почала займатися бізнесом, вимагаючи від нас же платити оренду за комерційними цінами у приміщенні райкому працівників профспілки, – нарікала заявниця, не стримуючи сліз. – Вистачить того, що в приміщенні функціонує дві аптеки, площа яких по 400 квадратів!
Вихід знайшли одразу ж – голова Ковельської райдержадміністрації запропонував профспілчанам «переселитися» до будівлі, яке свого часу займали структури агропромислового комплексу. Мовляв, там є і кабінети, і зала для засідань.
Окрім того, прохали помочі дубівчани і щодо каналізування, і щодо земельних питань, а також просили поради, як отримати борги із зарплати у сільгосппідприємства, яке згорнуло свою діяльність. Усім голова облдержадміністрації надав роз’яснення, а також надав ряд вказівок, аби вирішити озвучені проблеми.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook