Яка головна причина невдоволення українців нинішньою владою? Чому нинішній політичний клімат в нашій країні називають близьким до стану «антикорупційного неврозу? Своїми думками з цього приводу поділився на сайті «НВ» публіцист і політолог Володимир Фесенко, голова правління Центру прикладних політичних досліджень Пента.
За його словами, крім розчарувань, невідповідності реальності очікуванням і збереження корупції, дається взнаки істотне падіння рівня життя в більшості українців. «При тому, що бідніє навіть середній клас, всі говорять про величезні масиви готівки на руках у наших депутатів, великих чиновників. Природно, дістається і президенту, людині далеко не бідній», – сказав Фесенко.
Він також порівняв нинішню ситуацію із ситуацією на кінець президентства Віктора Ющенка, коли розчарування теж спостерігалося, але було «пасивним». При цьому політологвважає, що «зараз же багато агресивного розчарування, коли деякі люди не просто не довіряють, а ненавидять».
Володимир Фесенко образно охарактеризував політичний клімат в Україні як «наближення до стану антикорупційного неврозу». Він зазначив, що спочатку депутати та великі чиновники скептично ставилися до антикорупційних дій, а сьогодні почали нервувати. «Ніхто не знає, хто буде наступним. Це руйнує звичні довірчі зв’язки, а наша політика – це тканина неформальних відносин», – підкреслив політолог.
На думку Фесенка, боротьба з корупцією сьогодні набула нехай і хаотичного, але змагального характеру. «І це добре. Коли рік тому я очікував активізації НАБУ, мені мало хто вірив. Але боязкий по початку (голова НАБУ, – ред.) Артем Ситник стає все сміливішим. Діяльність НАБУ порушила Генпрокуратуру, яка теж хоче успіхів», – говорить він.
Політолог вважає, що Юрій Луценко хоче використовувати пост генпрокурора як трамплін для повернення у велику політику. «Активізація боротьби з корупцією призведе до того, що цієї осені або до початку нового року ми побачимо кілька резонансних судових процесів, і це буде серйозний іспит для нашої судової системи, яка сама перебуває в процесі реформування», – переконаний Фесенко.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook