На Західній Україні облаштують бібліотеку для незрячих - Волинь.Правда

На Західній Україні облаштують бібліотеку для незрячих

Показати всі

На Західній Україні облаштують бібліотеку для незрячих

У Львові хочуть створити аудіобібліотеку навчальної та художньої літератури у форматі «дейзі»,тобто для незрячих.

Така ініціатива буде реалізована в рамках міжнародного проекту «Сучасні інформаційні системи для українських користувачів з вадами зору»,заснованого Львівським обласним осередком ВГО «Українська спілка інвалідів – УСІ» і шведською академією «Свефі». Мета проекту – поліпшити ситуацію з катастрофічним браком сучасних книжок для незрячих,а також запропонувати альтернативу незручним і дорогим у виробництві «брайлівським» книжкам. Повідомляє «Літакцент». litakcent.com/2014/05/27/u-lvovi-stvorjat-biblioteku-dlja-nezrjachyh

Перший етап проекту завершено. У червні розпочнеться наступний – українській стороні передадуть кілька одиниць технічного обладнання зі спеціальним програмним забезпеченням.

Планується,що проект завершать у грудні 2015 року. До цього часу мають виготовити 2000 позицій аудіокнижок у форматі «дейзі». Перевагу нададуть україномовній і навчальній літературі. Показово,що працюватиме над виготовленням аудіокниг група незрячих і слабозорих людей з різних областей України.

За словами керівника проекту Оксани Потимко,така бібліотека буде доступна на одному з онлайн-ресурсів.

Довідка «ВП»

Дейзі – зручний для користувачів з вадами зору формат,який має функцію навігації аудійованою книжкою,за допомогою якої незряча людина може за кілька секунд віднайти потрібний їй розділ чи сторінку.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook