6 серпня на Волині та у світі: події, люди - Волинь.Правда
Показати всі

6 серпня на Волині та у світі: події, люди

День народження сьогодні відзначають колишній генеральний директор Волинського обласного територіального протитуберкульозного об’єднання, заслужений лікар України Василь Загорулько та екс-заступник голови Турійської райдержадміністрації Володимир Кривош. Щиро вітаємо!

Цей день на сторінках «ВП»:
 
6 серпня два роки тому у селі Піддубці, що під Луцьком поховали жертву неоголошеної війни на Донбасі – старшого лейтенанта Віктора Михальчука,який служив у 51-ій окремій механізованій бригаді.

 6 серпня в історії:

1506 — литовці розбили кримських татар у Клецькій битві

1538 — іспанський конкістадор Гонсало Хіменес де Кесадо заснував у гірській долині на схилі Східних Кордильєр (2640 м вище над рівнем моря) місто Санта-Фе-де-Богота. Нині Богота є столицею Колумбії

1723 — під час перського походу російської армії й флоту 1722-1723 рр. російський десант узяв Баку

1806 — кінець Священної Римської імперії (після відмови імператора Франца II від німецької корони)

1825 — збори всіх провінцій країни у місті Чукісака оголосили незалежність Верхнього Перу й ухвалили рішення про запровадження республіканського устрою. Нову країну назвали Болівією на честь Сімона Болівара,а її столицю Чукісаку

1889 — у Лондоні відкрився готель “Савой”, перший у світі готель із ванною в кожному номері

1890 — американський торговець Вільям Кеммлер,який із ревнощів убив свою дружину,став першим,кого стратили на електричному стільці. Випробування нового способу,покликаного зробити страту “гуманнішою” процедурою,пройшло не дуже вдало: з першого разу вбивця не помер і мучився ще кілька хвилин,поки струм пустили вдруге

1896 — Мадагаскар проголошений французькою колонією

1914 — Сербія оголосила війну Німеччині. Австро-Угорщина оголосила війну Росії

1917 — сформовано другий коаліційний Тимчасовий уряд під головуванням Олександра Керенського

1926 — кіностудія Warner Brothers представила на суд глядачів фільм “Дон Жуан” зі звуковою системою “Вітафон”,яка дозволяла синхронізувати музичний супровід із кінокадрами

1932 — відкрився перший Венеціанський кінофестиваль

1940 — ЦК КП(б)У видав таємну постанову,у якій визнав порушення органами радянської влади Львова прав польського населення.

1941 — під натиском німців радянські війська залишили районні центри Бобринець,Знам`янка,Нова Прага,Онуфріївка,Чигирин Кіровоградської області; Вознесенськ Миколаївської області; Велика Врадіївка,Котовськ,Ширяєве Одеської області.

1942 — футбольні матчі в окупованому Києві: команда радянських футболістів “Старт” у першій грі проти команди “Flakelf” виграла з рахунком 5:1. “Flakelf” – збірна,зібрана з німецьких солдатів і офіцерів протиповітряної оборони (зенітників),а також льотчиків і механіків київського аеродрому.

1944 — сотня УПА в Ясінці Масьовій (Турчанщина) прийняла бій з німцями,в якому було вбито 15 і взято в полон 120 німецьких солдатів.

1946 — почалася робота з будівництва найбільшого в СРСР газопроводу Дашава-Київ.

1945 — перше в історії ядерне бомбардування: американський літак Б-29,названий “Енола Гей” на честь матері командира екіпажу,скинув атомну бомбу “Малюк” на японське місто Хіросіму. За різними даними,загинуло від 140 до 240 тисяч людей,але точну кількість жертв ядерного бомбардування підрахувати складно,оскільки під дією радіації внаслідок різних хвороб люди помирали ще протягом тривалого часу.

1961 — другий політ людини в космос. СРСР запустив космічний корабель “Восток-2”,який пілотував 25-річний льотчик-космонавт,майор Герман Титов.

1962 — Ямайка здобула незалежність після існування протягом 300 років у статусі Британської колонії.

1981 — президент США Рональд Рейган віддав наказ про початок виробництва нейтронної зброї.

1995 — хорватська влада оголосила про ліквідацію республіки Сербська Країна.

1996 — чеченські бойовики почали штурм міста Грозний. Федеральні сили зазнали значних втрат.

1996 — Сполучені Штати Америки скасували заборону на торгівлю у військовій сфері з Україною

6 серпня народились:

1809 — Альфред Теннісон, англійський поет.

1881 — Александр Флемінг, шотландський бактеріолог,який відкрив антибіотик пеніцилін; лауреат Нобелівської премії із клінічної фізіології та медицини 1945 р.

1928 — Енді Ворхол (Андрей Вархола), американський митець русинського (українського) походження,художник,автор фільмів,видавець. Культова персона в історії поп-арт руху і сучасного мистецтва в цілому.

1941 — Євген Кучеревський, український футбольний тренер. У 1988 р. привів дніпропетровський “Дніпро” до “золота” чемпіонату СРСР,у 2004 р. – до “бронзи” в Україні

6 серпня іменини святкують: Борис,Гліб,Роман,Харитон

6 серпня вшановують пам`ять священномучеників благовірних князів Бориса та Гліба. У народі день Бориса і Гліба називали паликопна (гроза палить копиці),тому в поле намагались не виїжджати,за польові роботи не братися. Погоду дізнатись нашим пращурам допомагали квіти: якщо квіти в`юна щільно закрились,незабаром буде дощ.

До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» (vpravda@gmail.com).

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook