У волинському лісгоспі випустили на волю 250 фазанів - Волинь.Правда

У волинському лісгоспі випустили на волю 250 фазанів

Показати всі

У волинському лісгоспі випустили на волю 250 фазанів

У Горохівському лісгоспі випустили на волю 250 фазанів. Про це повідомляє прес-служба Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства.

Розведенням цього птаха у Горохівському лісомисливському господарстві розпочали активно займатися ще минулого року. Тоді й був перший виліт фазанів на свободу  – у природний ареал, де немає людського догляду і гарантованих сніданків та обідів. Загалом за цих два роки горохівським мисливствознавцям вдалося випустити у природне середовище 250 особин – двомісячного молодняка, які вже здатні виживати самостійно.

Фазани приживаються у наших лісах досить добре. Підтверджено це спостереженнями працівників єгерської служби ДП «Горохівське ЛМГ», які неодноразово фіксували кладку яєць, натрапляли на молодняк.

«У наших мисливських угіддях достатньо водних об’єктів, заболочених територій, чагарників – тобто місць, де полюбляють гніздитися фазани. Правда, нам зі свого боку варто подбати про чисельність лисів, які полюбляють полювати на фазанів», – розповідає головний мисливствознавець ДП «Горохівське ЛМГ» Григорій Биховець.

Але найбільшої шкоди, наголошує мисливствознавець, фазанам завдають навіть не лиси. Ворогом №1 для фазанів залишається… людина. І то не з рушницею (бо полювання на цих птахів у наших угіддях заборонене), а з сірником. Коли люди починають спалювати суху траву, горять гнізда фазанів, які дуже полюбляють для насиджування такі місця. Саме з цієї причини гине чимала кількість майбутнього потомства – просто згорає заживо…

І на завершення – про те, де взявся досвід із розведення фазанів у волинському лісі.

Таким в Україні давно й успішно займаються приватні господарства. А в Європі, зокрема тій же найближчій нам географічно Польщі, практично кожне мисливське господарство працює над розведенням цих птахів. Там уже кількість фазанів довели до такого рівня, що навіть дозволено полювання. У наших мисливських угіддях над цим поки активно працюють. І головне – результативно.

Довідково:

Фазан має довжину тулуба до 85 см, вагу до 2 кг, довгий клиноподібний хвіст із 18 пір’їн. Пір’я на тілі у самців фазанів яскраве та красиве – різного кольору.

Фазан звичайний дуже обережний та боязкий птах. За першої нагоди намагається втекти. Дуже гарно бігає та стрибає. Вважається одним із найкращих стрибунів із куроподібних. У той же час фазан не дуже добре літає. Може пролетіти 70-150 м, але швидко виснажується. Тому намагається нечасто літати.

Це південний птах. На території України поширений у південних та південно-східних районах, а також на Закарпатській рівнині і у Волинський області.

Токування фазанів розпочинається з березня. Ток триває до 4 місяців і закінчується на початку червня. Птах при цьому будує гніздо, яке має вигляд невеликого поглиблення у ґрунті, облаштовує гілочками, рослинами, пір’ям. В 1 кладці буває від 7 до 18 яєць, частіше – 8-14 яєць.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook