Заступник директора Одеського інституту мікробіотехнології, доктор біологічних наук Віктором Бобейко розповів, що речовина, яка спричиняє неприємний запах у Луцьку, є складником дорогих французьких парфумів, – йдеться у повідомленні на сайті Гнідавського цукрового заводу.
Як відомо, до Луцька прибули провідні науковці в галузі мікробіотехнологій та взялися вирішити проблему поширення неприємного запаху в місті, аби він назавжди залишив лучан.
Заступник директора Одеського інституту мікробіотехнології, доктор біологічних наук Віктор Бобейко розповів цікавий факт про луцький сморід, точніше про речовину, яка його спричиняє.
“Хочу зауважити, що неприємний запах, який ви відчуваєте, в своїй основі містить таку речовину як скатол. В Франції цей скатол додають в найдорожчі французькі парфуми, для більшої стійкості запаху, вершкове масло без скатолу – це маргарин, що теж науково доведено, сметана і багато інших харчових продуктів в своїй основі мають скатол”, – зазначає науковець.
Також Віктор Бобейко запевнив, що запах, який поширюється, не несе ніякої небезпеки для здоров’я та життя людини.
“Хотілося б розвіяти всі сумніви і навколо самого виробництва біоетанолу, адже таке виробництво відноситься саме до біологічного, а не хімічного. Основою такого виробництва є харчові дріжджі, які також використовуються у виробництві хліба, а в даному випадку у виробництві спирту, який можна назвати харчовим, медичним, в залежності від ступеня очистки. Тобто, я веду до того, що в цьому процесі немає нічого токсичного”, – розповідає одеський вчений.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
То хай переїде жити сюди і насолоджується!!!