День народження сьогодні відзначають заслужена артистка України Галина Кажан, генеральний директор ПАТ «Луцьксантехмонтаж 536» Ігор Чорнуха, начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності міської ради Віра Кудрявцева та журналіст Костянтин Яворський. Щиро вітаємо!
25 липня 2016 минає 150 років від дня народження українського письменника і громадського діяча Модеста Левицького.
25 липня в історії:
1261 — імператор Михайло VIII Палеолог без бою зайняв Константинополь, відновивши грецький контроль над містом. Не стало Латинської імперії, створеної після IV Хрестового походу.
1567 — засноване місто Каракас (Венесуела).
1587 — в Японії заборонено християнство, єзуїтам наказано протягом 20 днів залишити країну
1814 — англійський винахідник Джордж Стівенсон провів перше випробування паротяга.
1909 — Луї Блеріо перелетів протоку Ла-Манш на літаку власної конструкції.
1920 — Біла армія почала операцію із захоплення Донбасу.
1934 — на еміграції у Франції помер Нестор Махно, ватажок повстанського, анархістського руху в Україні 1917-1921 рр.
1942 — завершення грошової реформи в окупованій німцями Україні (обмінювалися радянські грошові знаки в купюрах по 5 рублів, 1, 3, 5 та 10 червінці на віддруковані в Берліні українські карбованці, 1 руб. дорівнював 1 крб.) Банкноти Центрального емісійного банку Рейхскомісаріату Україна, м. Рівне, друкувалися в Берліні.
1942 — у німецькому концтаборі Аушвіц закатований Олександр Бандера, активіст українського націоналістичного руху, брат Степана Бандери.
1946 — на атолі Бікіні американці провели перший підводний атомний вибух.
1947 — у Празі розпочався I фестиваль молоді і студентів, організований з ініціативи Всесвітньої федерації демократичної молоді під гаслом боротьби за мир, проти фашизму і війни. У фестивалі взяли участь молоді люди з 71 країни світу. На конкурсі пісень першої премії був удостоєний «Гімн демократичної молоді» композитора Анатолія Новікова і поета Лева Ошаніна («Дети разных народов, мы мечтою о мире живем…»).
1957 — парламент Тунісу проголосував за ліквідацію монархії і проголосив Туніс республікою. Першим президентом країни був обраний Хабіб Бургіба.
1978 — у місті Олдем (Англія) народилася перша людина, зачата у пробірці – Луїза Джой Браун.
1983 — завершено будівництво трансконтинентального газопроводу Уренгой-Помари-Ужгород завдовжки 4451 км.
1984 — перший вихід жінки у відкритий космос. Радянська космонавтка Світлана Савицька вийшла у відкритий космос з орбітальної космічної станції «Салют-7».
1994 — у Вашингтоні король Йорданії Хуссейн і прем`єр-міністр Ізраїлю Іцхак Рабин підписали декларацію, яка поклала кінець 46-річному стану війни між двома державами.
2008 — уперше за три з половиною сотні років в Україну з візитом приїхав Вселенський патріарх – Варфоломій I.
25 липня народились:
1575 — Христоф Шейнер, німецький астроном.
1789 — Михайло Загоскін, письменник, автор історичних романів («Юрій Милославський», «Аскольдова могила»).
1894 — Гаврило Принцип, сербський терорист, який вбив Франца Фердінанда, Ерц-герцога австрійського, що спричинило початок Першій світовій війні.
1905 — Пантелеймон Шемет — кобзар, засновник та соліст канівської капели.
1946 — Хосе Ареас, нікарагуанський музикант-перкусіоніст (Santana)
25 липня іменини святкують: Гаврило, Іван, Марія, Михайло, Симон і Федір
25 липня вшановується пам`ять священномучеників Прокла та Іларія. У народі цей день називали Прокл Великі Роси. Проклові роси вважаються лікувальними. У минулі часи їх збирали для лікування хвороб очей. Тоді вірили, що роса в цей день наділяє красою, спокоєм. Наші пращури помітили, якщо на Прокла вночі немає роси, а в низинах туман – на негоду. А якщо ніча роса не просихає – бути грозі. У цей час зацвітають гладіолуси.
До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження, надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» (vpravda@gmail.com).
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook