День народження відзначає директор Волинської обласної філармонії Сергій Єфіменко. Щиро вітаємо!
18 липня в історії:
1863 — до Київського цензурного комітету міністр внутрішніх справ Російської імперії Петро Валуєв надіслав таємний циркуляр,відомий як Валуєвський указ.
1870 — І Ватиканський собор майже одностайно ухвалив Першу догматичну конституцію “Про церкву Христову”.
1878 — шведський полярний дослідник Адольф Норденшельд першим пройшов північним шляхом з Атлантичного океану в Тихий.
1885 — український винахідник Микола Бенардос подав заявку на привілей на винайдений ним спосіб електричного дугового зварювання — “електpогефест”.
1919 — у Кам`янці-Подільському уряд УНР ухвалив рішення про асигнування 70 млн. гривень на утримання Української галицької армії.
1925 — перша публікація праці “Mein Kampf” Адольфа Гітлера.
1936 — фраза “Над всієї Іспанією безхмарне небо”,що прозвучала по іспанському радіо,стала сигналом до виступу заколотників на чолі з генералом Франсіско Франко. Почалася громадянська війна,яка тривала три роки. В іспанському Марокко цього дня почалося повстання військових проти Другої іспанської республіки.
1936 — стартував розіграш першого Кубка СРСР з футболу.
1942 — на дні Ладозького озера почали прокладати трубопровід для подачі палива в блокадний Ленінград.
1943 — у Львові відбулася маніфестація з нагоди від`їзду перших добровольців дивізії СС “Галичина” на військовий перевишкіл.
1947 — король Великої Британії Георг VI підписав акт про надання незалежності Індії.
1954 — запроваджено сумісне (дівчата й хлопці) навчання у школах СРСР.
1955 — у Парижі почалася перша конференція парламентаріїв країн-членів НАТО (з 1966 р. – Північноатлантична асамблея).
1968 — Роберт Нойс і Гордон Мур у США заснували компанію “Intel”.
1974 — у польському місті Константинов зведено найвищу у світі споруду – щоглу Варшавського радіо заввишки 646,38 м (ця ж конструкція,вагою 550 тонн впала у серпні 1991 р. під час ремонтних робіт).
1980 — запуск першого індійського супутника (з космодрому Шріхарікота).
1995 — спроба поховати тіло Патріарха Київського та всієї Руси-України (УПЦ КП) Володимира (Романюка) у київському Софійському соборі наштовхнулася на опір з боку духівництва УПЦ МП та силові дії загонів спеціального призначення МВС України. Того дня відбулося криваве побиття учасників багатотисячної похоронної процесії із застосуванням сльозогінного газу. Активісти УНА-УНСО,які були на передньому краю маніфестантів,викопали могилу в асфальті й поховали Патріарха біля брами Святої Софії.
18 липня народились:
1811 — Вільям Теккерей, англійський письменник. Автор “Ярмарку суєти”.
1837 — Васил Левський (Іванов), болгарський революційний демократ,ідеолог,стратег і теоретик національно-визвольного руху в Болгарії. Проголошений національним героєм за великий внесок у визволення Болгарії від турецького панування. Страчений турками.
1909 — Андрій Громико,радянський політичний і державний діяч,багаторічний міністр закордонних справ СРСР (1957-1985). Голова президії Верховної Ради СРСР у 1985-1988 рр.
1918 — Нельсон Мандела, південноафриканський політик і громадський діяч. Борець проти апартеїду (провів 28 років у тюрмах). Президент ПАР після ліквідації апартеїду в 1994-1999 рр., лауреат Нобелівської премії миру 1993 р.
1921 — Джон Гленн, перший американський астронавт,який здійснив орбітальний космічний політ (на кораблі “Меркурій” 20 лютого 1962 р.), льотчик-випробувач і винищувач,сенатор від штату Огайо. У жовтні-листопаді 1998 р. здійснив політ на шатлі “Дискавері”, ставши найбільш старшим підкорювачем космосу. Гленн – американський Гагарін.
1936 — Юрій Іллєнко, український і радянський кінооператор,сценарист та режисер.
1967 – Він Дізел, американський кіноактор.
18 липня, іменини:
За православним календарем 18 липня іменини відзначають Ганна, Панас, Варвара, Василь, Єлизавета, Купріян, Кирило, Лампад, Лукія, Сергій і Степан (Стефан).
До того ж, 18 липня вшановують пам`ять преподобного Афанасія Афонського. У народі в цей день відзначали свято місяця. На Афанасія місяць продовжує грати, що передбачає хороший урожай. Наші пращури в цей день слідкували за хмарами: якщо небом пливуть жовті, немов мед, хмари — на дощ. З цього приводу говорили: “З гнилого кута (південного заходу) нагнало хмари — буде дощ”.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook