У Луцьку на аукціоні зібрали понад півмільйона на храм: найдорожчі лоти, найщедріші благодійники (ФОТО) - Волинь.Правда

У Луцьку на аукціоні зібрали понад півмільйона на храм: найдорожчі лоти, найщедріші благодійники (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку на аукціоні зібрали понад півмільйона на храм: найдорожчі лоти, найщедріші благодійники (ФОТО)

У Луцьку, продаючи витвори мистецтва та речі відомих на Волині людей, зібрали понад півмільйона гривень на спорудження храму Святого Миколая-Чудотворця у Волновасі. Благодійний аукціон відбувся учора, 6 липня, у Палаці культури міста.

Пропозицію щодо спорудження духовного осередку у пам’ять про загиблих у Волновасі волинян свого часу озвучував вже покійний Луцький міський голова Микола Романюк. Тож пізніше у підтримку його ідеї з’явився проект «Луцьк–Волноваха: разом збудуємо храм». Його натхненниками стали люди, які стояли біля витоків благодійного фонду «Волинь 2014». Йдеться, щоправда, не лише про будівництво храму. У планах також – дзвіниця, гуманітарний центр із недільною школою  та сквер.

Для збору коштів на будівництво храму у фонді «Волинь 2014» відкрили окремий рахунок. Проте, аби об’єднати задля спільної мети благодійників, організували також аукціон. Його учасники мали змогу купити 18 основних лотів, а також придбати інші речі у фойє Палацу культури.

До слова, участь а аукціоні взяли не лише волиняни. Чималою делегацією була представлена й інша сторона спільного проекту – Донеччина. Зокрема, до Луцька приїхали голова Волноваської районної державної адміністрації Олександр Баранник, голова Волноваської районної ради Валерій Лубінець, в.о. Волноваського міського голови Ігор Ісміханов, а також депутат-мажоритарник з Волновахи Дмитро Лубінець.

Старту аукціону передував брифінг. Під час нього Дмитро Лубінець наголосив на тому, що протягом двох з половиною років Луцьк в Волноваха – міста-побратими. І надто важливо, що тепер  у цьому статусі вперше в Україні ці міста реалізовують спільний духовно-патріотичний проект.

«Ми вдячні всій Волині за те, що ви для нас робите! Насправді ви робите це не лише для міста Волноваха, а для всієї Донеччини і для всієї України!», – висловився він.

В.о міського голови Волновахи Ігор Ісміханов пообіцяв докласти максимум зусиль для того, аби співпраця між містами, розпочата Миколою Романюком, продовжувалася «надовго, або і назавжди».

Голова робочої групи з будівництва храму у місті Волноваха Володимир Мельникович наголосив, що спорудження духовного осередку двома регіонами – це благородна справа ради єднання нашого народу, адже лише у єдності зможемо збудувати щасливе майбутнє. За його словами, напередодні проведення аукціону на окремому рахунку був 1 мільйон 145 тисяч гривень  на будівництво храму.

Торги ж розпочали із символічного лоту – ікони Святого Миколая. Адже саме в честь цього святого назвуть майбутній храм. Більше того, її автор – боєць АТО Олександр Рябчук – створив її під час арт-терапевтичної реабілітації в рамках проекту «Арт-постріл». За неї під час аукціону вдалося вторгувати 5 тисяч гривень.

Наступний лот – один із найцінніших. Це ручка Миколи Романюка із золотим пером. Покійний мер користувався нею 20 років, підписував найважливіші документи, в тому числі – і договір про співпрацю Луцька з Волновахою. Цю цінну річ за 30 тисяч гривень придбав голова наглядової ради ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Віктор Чорнуха.

Третій лот складався із двох найменувань – факсимільного видання Холмського Євангелія ХІІІ століття та медальйона з репродукцією ікони «Богородиця Холмська» з ексклюзивним виданням дослідницьких матеріалів польських науковців про історію цієї ікони. Переможцем у торгах за цей лот став аграрій Валерій Діброва.

За 5 500 гривень продали наступний лот – ікону «Зарваницька Богородиця» та компакт-диски з автографом народного артиста України Павла Дворського.

Запекла боротьба між учасниками аукціону тривала за п’ятий лот – срібну ручку одного з натхненників і членів робочої групи з будівництва храму Володимира Мельниковича. Зрештою, за 33 тисячі її купив керівник «Волиньобленерго» Володимир Купчак. До слова, він став володарем і наступного лоту – годинника з кабінету митрополита Михаїла, який Купчак придбав за 26 тисяч гривень.

Наступний лот для учасників аукціону підготувала Федерація футболу.  Він складався аж з трьох найменувань – м’яча з автографами футболістів Національної збірної України з футболу, видання «Киевский футбол на рубежах времен» у 4 томах, а також офіційної презентаційної емблеми Федерації футболу м. Києва. Цей «футбольний» лот за 23 тисячі гривень придбав очільник ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536» Ігор Чорнуха.

Серед наступних лотів – годинник від нардепа Сергія Мартиняка, тактичні окуляри нардепа Ігоря Лапіна, копія портрету дівчини у Петербурзі (1909 рік), старовинна німецька скрипка, картини бійця 51-ї ОМБр Андрія Соломіна тощо.

Найбільше ж коштів зібрали за продаж  копії капсули, закладеної 19 травня 2017 року у Волновасі на місці будівництва храму (за 50 тисяч придбав народний депутат України Дмитро Лубінець), ікону «Богородиця Покрова» (за 40 тисяч придбав Валерій Діброва), а також ковану інсталяцію «Сонце України сходить на Донбасі», створену із відстріляних гільз (за 39 тисяч купила нардеп Ірина Констанкевич). Загалом же на момент закінчення аукціону зібрали 480 тисяч 484 гривні. Проте, гроші від благодійників продовжували надходити і після завершення дійства. Станом на сьогоднішній ранок на окремому рахунку БФ «Волинь 2014» було вже 558 484 гривні. До слова, деякі лоти продовжать продавати на онлайн-аукціоні.

Більше того, для прикладу, гості із Рівненщини (представники Рокитнівської РДА) взяли на себе зобов’язання завезти у Волноваху фуру матеріалу для будівництва даху храму. До того ж, благодійники подарували майбітній святині чимало церковного інвентарю. Дещо із придбаного під час аукціону теж зобов’язалися передати у майбутній храм. Для прикладу, Валерій Діброва пообіцяв передати настоятелю майбутнього духовного осередку у день освячення придбану на аукціоні ікону «Богородиця Покрова».

Додамо також, що усі охочі долучитися до доброї справи можуть пожертвувати кошти на зведення храму Святого Миколая Чудотворця за реквізитами: БФ «Волинь-2014» (ЄДРПОУ 39374494), на р/р 26004301625739, філія Волинського обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 303398, ЄДРПОУ банку 09303328.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook