18 вересня на Волині та у світі: події,люди - Волинь.Правда

18 вересня на Волині та у світі: події,люди

Показати всі

18 вересня на Волині та у світі: події,люди

День народження 18 вересня відзначають депутат Волинської обласної ради Юрій Ройко та депутат Луцької міської ради Олександр Козлюк,а також колишній перший секретар Волинського обкому Комуністичної партії,народний депутат 3-го і 4-го скликань Станіслав Пхиденко. Щиро вітаємо!
 
Цей день на сторінках «ВП»:
 
18 вересня 2015 року у Луцькому зоопарку,де тривала реконструкція у рамках міжнародного проекту,відбувся оглядовий візит за участі посадовців та експертів
 
Також цього дня торік лучанам представили оновлений Палац учнівської молоді
 
 
18 вересня в історії:
 
1180 — після смерті батька Людовіка VII Філіпп II Август почав одноосібно правити Францією. Саме він згодом повернув захоплені англійцями французькі території і став першим великим королем – представником династії Капетингів.
 
1636 — у США засновано Гарвардський коледж,який у першій чверті XIX ст. став університетом,одним із найвідоміших у світі. Навчальний заклад,розташований у м. Кембрідж,штат Массачусетс,названо на честь англійського місіонера Джона Гарварда.
 
1640 — у Києві почався церковний Собор. Він схвалив православний катехізис,яким протягом століть керувалася Православна церква.
 
1693 — Петро I заклав перше велике російське судно – 24-гарматний корабель “Святий Павло” (на верфі,організованій на острові Соломбала на Північній Двіні).
 
1714 — до Англії прибув новий король – Георг,який заснував Ганноверську династію (пізніше Віндзори). Спочатку він навіть не знав англійської мови.
 
1739 — Австрія підписала Белградський договір із Туреччиною,завершивши трирічну війну,чим змусила й Росію припинити війну з турками.
 
1851 — вийшло друком перше число газети “Нью-Йорк таймс”. Видання коштувало 2 центи й називалося тоді “Нью-Йорк дейлі таймс”.
 
1911 — у Києві помер Петро Столипін,міністр внутрішніх справ та прем`єр-міністр Росії (через чотири дні після замаху агента охранки Дмитра Богрова).
 
1918 — колишній керівник Генерального секретаріату УНР Володимир Винниченко обраний головою Українського національного союзу,опозиційного до гетьмана Скоропадського.
 
1922 — у Празі створено союз українських студентів-емігрантів.
 
1929 — на запорізькому заводі “Комунар” складено перший радянський комбайн.
 
1934 — СРСР став 59-м членом Ліги націй.
 
1939 — до Станіславова (Івано-Франківська),Коломиї,Галича,Луцька,Сарн та ін. вступили радянські війська. Роззброєно й узято в полон десятки тисяч польських вояків. Оприлюднено німецько-радянське комюніке. Проголошувалося,що дії сторін на польській території “не переслідують якої-небудь мети,яка іде врозріз з інтересами Німеччини або Радянського Союзу і суперечить духу й букві пакту про ненапад,укладеного між Німеччиною та СРСР”.
 
1941 — німецькі війська зайняли Полтаву,а також районні центри Петрівка-Роменська,Пирятин,Покровська Багачка,Шрамківка Полтавської області,Царичанка Дніпропетровської області. На території рейхскомісаріату “Україна” почалося формування поліційних відділів.
 
1943 — ІІ Світова війна: радянські війська зайняли районні центри Новомиколаївка Запорізької області,Баришівка та Вища Дубечня Київської області,Лубни,Миргород,Оржиця Полтавської області,Красноград Харківської області,Мена,Олишівка та Понорниця Чернігівської області.
 
1946 — за розпорядженням Сталіна по дорозі до Києва вбитий Олександр Шумський,український радянський діяч,екс-нарком внутрішніх справ та освіти,один із батьків “українізації” 1920-х років. Був репресований,відбув 10-річне ув`язнення на Соловках та в Красноярському краї.
 
1947 — у США створено Центральне розвідувальне управління (ЦРУ).
 
1965 — острів Хортиця в Запоріжжі оголошено державним заповідником.
 
1973 — до складу ООН прийняті Федеративна Республіка Німеччини та Німецька Демократична Республіка.
 
1988 — у Вінніпезі (Канада) відбулося урочисте відкриття пам`ятника Тарасові Шевченку,спорудженого коштом української діаспори.
 
1991 — Верховна Рада України постановила до прийняття Конституції у протокольних заходах використовувати синьо-жовтий прапор. Також Верховна Рада ухвалила закон України “Про інвестиційну діяльність”.
 
1993 — відкрито регулярне повітряне сполучення за маршрутом Київ-Пекін.
 
1995 — президент України Леонід Кучма своїм указом затвердив положення “Про запровадження марок акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби”.
 
2006 — запуск із космодрому “Байконур” російського космічного корабля “Союз ТМА-9” із першою космічною туристкою серед жінок – американкою перського походження Ануше Ансарі
 
 
 
18 вересня народились:
 
53 — Марк Ульпій Траян,римський імператор у 98-117 рр.,який підкорив Дакію,Вірменію й Месопотамію та ін. Перший імператор,народжений поза Римом. Інша дата народження – 15 вересня.
 
1819 — Леон Фуко,французький фізик і астроном,відомий насамперед як творець маятника Фуко,що доводить обертання Землі.
 
1905 — Грета Гарбо (Густаффсон),шведська й американська кіноакторка.
 
1929 — Алла Горська,українська художниця і громадська діячка,діячка правозахисного руху 60-х років в Україні. Трагічно загинула за нез`ясованих обставинах у Василькові біля Києва. Це вбивство,за деякими версіями,приписують КДБ,який мстився Горській за оприлюднення (разом із Василем Симоненком) фактів масових розстрілів киян у Биківнянському лісі
 
 
18 вересня іменини святкують: Гліб,Єлизавета,Захар,Раїса,Максим
 
18 вересня вшановується пам`ять Єлизавети і Захарія – батьків Іоанна Хрестителя,а також відзначають день преподобного мученика Афанасія Брестського. Згідно з народними повір`ями,18 вересня вважали нещасливим. Але зате говорили,що все ворожіння і пророкування виявляються правдивими,а тому,поспішали відвідати ворожок і знахарів. В цей день прийнято було виганяти лихоманку березовими віниками. Вважалося,що нечиста сила нікого не потурбує взимку після проведення даного обряду. Говорили,що людина,народжена на Захарію і Єлизавету,володіє надприродними здібностями і злі духи його не чіпають
 
До уваги читачів: якщо ви хочете привітати близьких чи рідних з Днем народження,надсилайте поздоровлення та фото іменинників на електронну пошту «Волинської правди» (vpravda@gmail.com).

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook