День народження 17 липня відзначають депутат Волинської обласної ради Андрій Турак, волинський письменник, заслужений діяч мистецтв України, почесний громадянин Луцька Йосип Струцюк, поетеса Олена Пашук, а також прес-секретар Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства Світлана Думська. Колектив «Волинської правди» щиро вітає іменинників та бажає здійснення задумів, здоров’я, щирості та світла!
Цей день на сторінках «Волинської правди»:
Минулого року у цей день ми писали про те, що у Луцьку відбудеться фестиваль документального кіно. 17 липня з’явилася також інформація про те що злива затопила частину Володимира-Волинського, а на виборах, що відбувалися на Волині, виявили порушення.
17 липня в історії:
709 до н. е. — перший опис повного сонячного затемнення,зроблений китайцем Чу Фу.
1429 — у місті Реймс,яке французи відбили в англійців,короновано на французький престол Карла VII. Прапор над його головою тримала Жанна д`Арк. Після церемонії Жанна схилила коліно перед королем,вперше визнавши його права Коронація Карла VII.
1453 — французи розбили англійців у битві біля Кастильйона,останній битві Столітньої війни (після цього французькі війська оволоділи Бордо).
1754 — у Нью-Йорку відкрився Королівський коледж (нині Колумбійський університет).
1775 — у США відкрили перший у світі військовий госпіталь.
1841 — у Великій Британії вийшло перше число англійського гумористичного журналу “Панч”.
1868 — японська столиця перенесена з Кіото до Токіо.
1918 – протяжність Західного фронту досягла рекордної для І Світової війни довжини — 856 км.
1919 – Рада робітничо-селянської оборони УСРР у Києві видала постанову “Про придушення куркульських і білогвардійських заколотів на селі”,де йшлося про надзвичайні методи боротьби — кругову поруку,воєнну блокаду,захоплення заручників,накладання контрибуцій,виселення керівників повстань.
1919 — у Кам`янці-Подольському головний отаман УНР Симон Петлюра зустрівся з делегацією єврейського населення. Основною темою переговорів була доля євреїв в українській революції. Сторони обговорили питання про причини погромів. Від єврейського населення вимагали одного: не підтримувати більшовиків.
1933 — після закінчення будівництва Дніпрогесу та ліквідації дніпровських порогів вирушив у рейс перший пароплав за маршрутом Київ-Херсон.
1955 — в Анахаймі, штат Каліфорнія, американський “король мультиплікації” Волт Дісней відкрив перший “Діснейленд” — грандіозний тематичний розважальний парк.
1968 — початок революції в Іраку,внаслідок до чого до влади прийшла БААС – Партія арабського соціалістичного відродження.
1973 — в Афганістані в результаті безкровного військового перевороту ліквідована монархія й проголошена республіка. Король Мухаммед Захір Шах у серпні зрікся престолу й емігрував. Главою держави та прем`єром нової республіки став Мухаммед Дауд Хан,котрий виконував обов`язки прем`єр-міністра й при королі
1976 — у Монреалі почалися XXI Олімпійські ігри.
1986 — під час телемосту Ленінград-Бостон з радянського боку пролунала знаменита фраза “В СРСР сексу немає”.
1989 — у США виконав перший політ бомбардувальник B-2 “Спіріт”,найдорожчий військовий літак у світі (ціна 1,3 млрд. доларів).
1990 — у США запатентовано перший у світі мікрокомп`ютер.
1994 — у фіналі чемпіонату світу з футболу,що відбувався у США,зустрілися команди Італії й Бразилії. Після нульової нічиєї в основний і додатковий час збірна Бразилії вирвала перемогу в серії пенальті – 3:2. Для Бразилії це було четверте “золото” чемпіонатів світу в історії.
1995 — у ході офіційного візиту президента України Леоніда Кучми до Білорусі підписано Договір між Україною й Республікою Білорусь про дружбу,добросусідство та співробітництво.
17 липня народились:
1876 — Максим Литвинов (Меєр-Генох Валлах),радянський партійний і державний діяч,революціонер,дипломат. Народний комісар закордонних справ СРСР у 1930-1939 рр.
1913 — Роже Гароді, французький політичний діяч (комуніст), письменник,публіцист,філософ,літературний критик.
1920 — Хуан Антоніо Самаранч,іспанський дипломат і спортивний функціонер. Колишній посол Іспанії в СРСР. 1980 – 2001 р. — президент Міжнародного олімпійського комітету. У 2001 р. обраний довічним почесним президентом МОК.
1937 — Іван Гель, український політик, правозахисник, дисидент, історик.
1954 — Ангела Меркель, німецька політична діячка, лідерка ХДС, з 2005 р. – федеральний канцлер Німеччини.
1972 — Яп Стам, голландський футболіст.
Іменини цього дня святкують люди з іменами Андрій, Марфа та Федір.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook