15 лютого: події,люди - Волинь.Правда
Показати всі

15 лютого: події,люди

15 лютого 1940 року народилась Катерина Крупенникова,українська кіноакторка. 1953 року в цей день народився Анатолій Хостікоєв,народний артист України,актор Національного академічного драмтеатру ім. І.Франка.

15 лютого 1989 року остання колона радянських військ була виведена з Афганістану.

Країна втратила в цьому воєнному конфлікті більше 14 тисяч солдат і офіцерів. Тисячі військовослужбовців Радянського Союзу загинули в озброєних конфліктах в інших країнах.

Війна зламала життя багатьом молодим хлопцям. Не дивлячись ні на що,вони чесно виконували свій громадянський обов’язок,залишалися вірними присязі до кінця. «Гарячі точки» показали,що наші хлопці варті героїзму батьків і дідів,які перемогли фашизм у роки Великої Вітчизняної війни.

В Україні цей день відзначається відповідно до Указу Президента України №180/2004 від 11 лютого 2004 року і має назву «День вшанування учасників бойових дій на території інших держав».

Міжнародний день дітей,хворих на рак відзначається з 2003 року щорічно 15 лютого. Вже близько 40 країн світу під патронатом Міжнародного товариства дитячих онкологів і за ініціативою Міжнародної конфедерації організацій батьків дітей,хворих на рак (ICCCPO) беруть участь у підтримку «Дня дітей,хворих на рак».

На даний момент,навіть у деяких розвинених країнах світу,смертність дітей від раку вийшла на друге місце,поступившись лише смертності від нещасних випадків. При своєчасній діагностиці і правильному лікуванні,за твердженням медиків,можна було б досягти до 90% випадків видужування у хворих на рак дітей. Але навіть досвідченому педіатра часто буває важко виявити онкологіечское захворювання у дитини,саме тому батькам необхідно бути дуже уважними до стану здоров’я та самопочуття своїх дітей.

За православним календарем 15 лютого відзначають іменини Валер’ян,Ілля,Максим,Євгеній.

Сьогодні день народження відзначає наша колега,волинська журналістка Оксана Лукашук.

Зичимо іменинникам здоро’я,довголіття та добробуту. Вітаємо українців зі святом.

На фото використана репродукція картини Оксани Лонської.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook