Про це йшлося 26 вересня під час наради у заступника голови Волиньради Романа Карпюка,– повідомили у прес-службі облради.
На приміщення єдиного в області комунального закладу ОДЮСШ,претендують три професійні ігрові команди: жіноча команда з волейболу “Волинь-Університет”,чоловічий баскетбольний клуб “Волинь-баскет” та чоловійча команда з волейболу,яку очолює депутат обласної ради Юрій Гупало.
Крім цього,потрібно враховувати той факт,що головне призначення обласної дитячо-юнацької спортшколи – тренування дітей. Дорослі команди можуть тренуватися і виступати в залі лише у так званий “тихий” час,коли діти займаються в загальноосвітній школі,або ж ввечері. Дефіцит площі провокує конфлікт між тренерами та спортивними функціонерами.
Заступник голови обласної ради Роман Карпюк дав доручення директору ОДЮСШ Богуславу Галицькому врегулювати ситуацію та зебезпечити рівний доступ усіх професійних команд до залу школи. Присутні на нараді тренери обіцяли домовитися між собою,як використовувати зал для тренувань. Відкритою може залишити проблема з ігровими днями,якщо виникатимуть накладки з домашніми матчами команд. У такому випадку рекомендовано тренерам або врегульовувати питання з часом виступу команд,або ж домовлятися про спортивний зал в СНУ.
Усі присутні на нараді були єдині в переконанні того,що основною причиною виникнення подібних конфліктних ситуацій є бідна спортивна інфраструктура на Волині і дефіцит коштів у бюджеті на спортивні видатки.
Тренери ділилися інформацією про ситуацію в інших країнах,де їм доводилося виступати. Зокрема,директор ОДЮСШ,головний тренер ВК “Волинь-Університет” Богуслав Галицький розповідає,що у Білорусії ігрові клуби на 55% фінансуються з державного та місцевого бюджетів. З його слів,цих видатків вистачає на переїзди команд,форму,харчування та мінімальні зарплати. Спонсорські ж кошти спрямовуються на фінансування легіонерів та підвищення заробітків. “Якщо у нас на державному рівні фінансуватимуться й надалі тільки федерації,а не клуби з ігрових видів спорту,то ми втратимо ігровий спорт як такий”,- дійшов до висновку Богуслав Галицький.
“На жаль,у сьогоднішній ситуації з бюджетом,ми нічого не можемо поправити на обласному рівні. За приблизними підрахунками на ремонт закладів обласної комунальної власності в різних галузях (а не тільки в спорті) потрібно 250 млн грн,а за підсумками перевиконання обласного бюджету за 9 місяців уього року,ми будемо мати всього лишень 14 млн грн”,- зауважує Роман Карпюк.
Тренери пропонують депутатам облради ретельніше наполягати нардепам від Волині на необхідності лобізму законопроектів,які сприятимуть розвитку та популяризації спорту в нашій країні.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook