У 2019 році Україну очікують і президентські, і парламентські вибори. Політолог Михайло Басараб пояснив, яким фактором у цьому контексті може скористатися Росія. Інтерв’ю з ним опублікував «Апостроф».
«Що стосується можливого розвитку подій, то є таке відчуття, що мисляча частина суспільства очікує на якихось там «чорних коней» чи «чорних лебедів», які можуть виникнути в кульмінаційний момент виборчої кампанії, – зазначає Басараб. – Давайте почекаємо до середини березня. Ми живемо в такий час і період, коли з однієї сторони все очевидно, але з іншої – дуже не прогнозовано. Коли в мене запитують про результати виборів, то я кажу: чекайте, може початися активна фаза Третьої світової війни, яка вже триває, але не дійшло до відкритої ескалації і збройного протистояння, яке може статися в будь-який момент, якщо уважно подивитися, що відбувається в світі».
Такожвін припускає, що, можливо, «будуть спроби взагалі зірвати виборчий процес. Це може робитись для того, щоб підірвати не лише легітимність державних інституцій, а для того, щоб підірвати легітимність держави загалом. Наприклад, вибори будуть оголошені, але їх не вдасться провести або не вдасться підрахувати результати голосування: стануться, не дай боже, якісь події дуже неочікувані і несподівані під час передвиборчої кампанії».
На думку політолога, основним завданням Росії «є хаотизувати процес виборів, зробити так, щоб хто б не став президентом України, він був слабким президентом, а можливо, навіть взагалі зірвати вибори. Мені здається, що це оптимальний результат для Росії». Він переконаний, що Кремль втручатиметься як у президентську, та к і парламентську кампанію. Аналітик попереджає: «Водночас Росія теж намагатиметься активно грати на парламентських виборах для того, щоб популісти і сили реваншу здобули критично важливу кількість голосів в парламенті, бажано навіть більшість, щоб відмотати назад усі ті позитивні зміни, які відбулись в Україні після 2014 року, щоб парламент пішов на ухвалення капітулянтських рішень у взаєминах з Росією, а це те, на що не пішов чинний склад Ради».
Але, наголошує Басараб, «говорити зараз про те, яким буде наступний парламент, абсолютно завчасно, ми не знаємо, чим президентські вибори закінчяться, а вони істотно впливатимуть на перебіг парламентської кампанії.Але можна сказати, що є загроза збільшення частки популістів і проросійських політичних сил в наступному складі парламенту. Кількість конструктивних прозахідних сил може зменшитись, якщо дивитися на сьогоднішні електоральні рейтинги. Тому поборотися за парламент кожному виборцю ще доведеться, а перед тим – поборовшись за президента України».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook