Сьогодні відзначають Всесвітній день боротьби з туберкульозом. На обліку протитуберкульозної служби області перебуває майже 1 тис. волинян, які хворіють активними формами, – інформує Волинський лабораторний центр.
Всесвітній день боротьби з захворюванням на туберкульоз відзначається за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я з 1993 року. Саме 24 березня 1882 року німецький мікробіолог Роберт Кох повідомив про відкриття збудника туберкульозу, за що й був у 1905 році відзначений Нобелівською премією з фізіології та медицини.
На обліку протитуберкульозної служби області перебуває майже 1 тис. волинян, які хворіють активними формами, з яких до 60% особи працездатного віку; понад 100 хворих щорічно помирає. По показниках захворюваності активним туберкульозом легень, Волинська область перебуває на 12 місці в Україні.
У 2017 році в області спостерігається зменшення на 8% кількості хворих з бациловиділенням (36,3 проти 39,1 на 100 тис.). Позитивна тенденція до зниження захворюваності відмічена в більшості районів. В той же час, перевищення показників бацилярного туберкульозу спостерігається у Рожищенському (50,8 на 100 тис.), Іваничівському (49,8), Шацькому (41,1) районах та м. Луцьку (40,1).
Протягом 2017 року відмічено зниження показника захворюваності на туберкульоз органів дихання серед дітей до 17 років (5,0 проти 7,5 на 100 тис. дитячого населення).
В той же час, на 2% зросла захворюваність на туберкульоз органів дихання (54,4 проти 52,8 на 100 тис.) та в 11% туберкульозних хворих реєструється поєднана патологія з ВІЛ-інфекцією.
Перевищення захворюваності реєструється у Іваничівському, Ківерцівському, Ковельському, Любомльському, Рожищенському і Турійському районах, де показники значно перевищують середньообласні.
У зоні ризику перебуває кожен з нас, не залежно від соціального стану, умов проживання, роботи тощо. Адже ризик «підхопити» туберкульозну паличку є всюди: у громадському транспорті, на вулиці, відвідуючи театр, ринок чи кафе.
Щоб не захворіти на туберкульоз, епідеміологи лабораторного центру рекомендують: повноцінно харчуватися та не мати шкідливих звичок (особливо щодо вживання алкоголю, тютюну та наркотичних речовин); правильно відноситись до стресових ситуацій та вести здоровий спосіб життя, а сидіння за телевізором чи комп’ютером замінити прогулянкою на свіжому повітрі; своєчасно проходити медичні огляди та профілактичні щеплення дітям.
А в разі появи ознак хвороби – тривалий (більше 10 днів) кашель, безпричинне схуднення, швидка втомлюваність, втрата апетиту, постійна нічна пітливість, незначне підвищення температури — негайно звертатись до лікаря за місцем проживання, не займатись самолікуванням.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook