27 вересня православні християни відзначають свято, яке є одним з найбільш значних і шанованих у церковному календарі. Воно входить до 12 головних свят року. Його повна назва – Воздвиження Чесного і Животворящого Хреста Господнього. Gazeta.ua розповість прикмети і вірування в день Воздвиження Хреста Господнього.
Віряни вважають, що в день Хрестовоздвиження йде боротьба добра зі злом. Вона відбувається в кожному з нас. А яка сторона здобуде перемогу, залежить від конкретної людини, від її думок і діянь.
Головна традиція Воздвиження Хреста Господнього – це похід у храм, прослуховування літургій і молитви. У багатьох церквах проходить хресний похід.
Згідно з народними повір’ями, цього дня забороняли ходити в ліс. У народі кажуть, Лісовик обходить свої володіння і перераховує всіх тварин. Якщо людина трапиться йому на очі, то з лісу вона вже не повернеться. Вважють, що в свято 27 вересня ведмеді залягають у зимову сплячку, змії ховаються в нори до самої весни і відлітають останні перелітні птахи.
На Воздвиження треба дотримуватися посту: не можна їсти ні м’ясні, ні молочні продукти. Існувало навіть прислів’я “Хто на Воздвиження постить – тому сім гріхів проститься”.
З Воздвиження починали рубати капусту. Влаштовували капустяні вечора, або капусники.
Тільки на Воздвиження в новому храмі ставлять дзвони і хрести на маківці. Очевидно, це пов’язано з християнською легендою виникнення свята Воздвиження.
Побачивши птахів, що відлітають на південь, можна загадати найзаповітніше бажання. Вважається, що воно неодмінно здійсниться.
Також існує повір’я: не розпочинай ніякої важливої справи на Воздвиження Хреста, бо все розпочате піде прахом. Краще залиште всі важливі справи на завтра.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook