Зрослий запит суспільства на позитив такий сильний, що воно воліє знаходити позитив навіть там, де його особливо й немає. Такий висновок робить, аналізуючи сучасний інформаційний простір, соціальний психолог Олег Покальчук. Про це він, відомий волинянин, пише у виданні «Дзеркало тижня».
«Інформаційний простір України дедалі виразніше набуває ознак фарсу», – переконаний Олег Покальчук. А відтак нагадує, що «основні сюжети фарсу – скандали, вульгарність, непристойність. Словом, усе те, що віками потішає обивателя хоч на середньовічній площі, хоч біля телевізора». Він констатує: «Пропагандистські машини телеканалів чимдалі чіткіше демонструють політичні запити своїх реальних власників, ще злегка прикриваючи особливо стидкі місця, заради ліцензії. Але прикривають так, що це більше нагадує грайливий канкан з його неодмінним вереском і сміхом». Психолог зазначає, що «висміювання серйозного перетворюється на вимучене висміювання й без того смішного. Тобто будь-які замовлені «шум і лють» перетворюються на той-таки вереск і сміх».
За версією Олега Покальчука, «інформаційний простір стрімко ділиться на корисних ідіотів і некорисних.До корисних ідіотів можна віднести тих, хто щиро вірить у свої політичні ікони, хто заціловує свої дисплеї та клавіатури за найменшої згадки про них. І так само гнівно гризуть згадані вище предмети, варто комусь безсторонньо висловитися про предмет їхнього обожнювання». Натомість, зазначає він, «некорисні ідіоти — це тролі й боти, чию впливовість дуже перебільшили вони ж самі, оскільки від цього залежить розмір їхнього гонорару…Вони почуваються учасниками таємної містерії, а насправді їх сприймають саме як фарс».
Загалом же, констатує він, «зрослий запит суспільства на позитив такий сильний, що воно воліє знаходити позитив навіть там, де його особливо й немає. Тут фарсу додають некорисні ідіоти, які топлять за перемогу, прагнучи славословити там, де їх і не просили. Ну точнісінько як світська влада Середньовіччя перед священною інквізицією».
Соціальний психолог пояснює, щосліл робити громадянам у такій ситуації. «По-перше, звернутися до власного здорового глузду й реальності навколо. Всі політичні поради, які ви отримуєте з телевізора або Мережі, перетворюють вас на фанатиків-самобичувальників», – пише він.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook