Волинь віднесена до числа уражених територій від наслідків аварії на ЧАЕС і в області відмічається зростання загальної захворюваності населення, – повідомляє Волинський обласний лабораторний центр.
Природні умови Волині сприятливі для життя та розмноження різних видів ссавців, членистоногих, які відіграють важливу роль в формуванні природно-вогнищевих інфекцій. Підтвердженням цього є наявність в області 79 ензоотичних з туляремії, понад, 170 з лептоспірозу, 22 з кліщового енцефаліту населених пунктів.
Епідемічна ситуація характеризується епідпроцесами середньої активності. Захворюваність гострими кишковими інфекціями здебільшого має спорадичний характер із закономірними сезонними підйомами.
В зв’язку з віднесенням України до держав з загрозою виникнення та поширення поліомієліту значно зростає актуальність проведення вірусологічного моніторингу циркуляції ентеровірусів у зовнішньому середовищі.
Територія є епідемічною по геогельмінтах (аскаридоз, трихоцефальоз, стронгілоїдоз). Наявність великої кількості водойм та умови Волинського Полісся не виключають поширення малярії в зв’язку із реєстрацією завізного випадку малярії в 2016 році.
Моніторинговими дослідженнями охоплено 2507 об’єктів, в т.ч. сфери охорони здоров’я, заклади освіти, соціального забезпечення та промисловості. На 22 % об’єктів результати досліджень не відповідали вимогам.
Лабораторіями досліджено понад 135 тис.проб за санітарно-хімічними, санітарно-мікробіологічних, бактеріологічними, паразитологічними вірусологічними показниками, провели всього понад 373 тис.досліджень.
Про результати досліджень повідомили керівників органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, управління освіти та науки, охорони здоров’я обласної державної адміністрації, інші зацікавлені відомства для прийняття рішень щодо профілактики спалахів інфекційних захворювань в організованих колективах, профілактики неінфекційних хвороб.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook