Волиняни можуть «привезти» з Польщі небезпечну хворобу - Волинь.Правда

Волиняни можуть «привезти» з Польщі небезпечну хворобу

Показати всі

Волиняни можуть «привезти» з Польщі небезпечну хворобу

У Польщі зафіксували рекордне 80-кратне зростання рівня захворюваності на гепатит типу А. Кількість захворювань зросла і в усій Європі. Тож волинян попереджають про можливість “завезти” недугу, яку у народі називають “хвороба Боткіна”. Про це йдеться на сайті Волинського обласного лабораторного центру. 

У повідомленні епідеміологів йдеться про те, що наразі Миколаєві зареєстрували 48 випадків захворювання на гепатит А, у тому числі у шести дітей. За попередніми даними, причиною спалаху гепатиту А є вживання води з пунктів доочищення  та розливу, або водопроводу.

Зауважимо, що рівень захворюваності  на вірусний гепатит А  у Волинській області  наразі має  спорадичний характер, захворіло на цю недугу  протягом року 23 особи. Враховуючи  періодичність  цієї інфекції (для  нашої території 5-6 років), очікують черговий епідемічний  підйом захворюваності  на  2019-2020 роки. Проте  інтенсивні міграційні  процеси можуть привести до  завезення та локального  поширення інфекції вже в найближчому  часі. Контингенти ризику – особи  активного  молодого віку  та діти шкільного віку, а також    діти дошкільних навчальних закладів.

Довідково:

Вірусний гепатит А – типова кишкова інфекція, джерелом є хвора людина, зараження відбувається фекально-оральним шляхом через воду,  харчові продукти, контактно-побутовим шляхом. Характерним  для захворювання є ураження печінки, прояви жовтухи,  можливі блискавичні форми з тяжкими наслідками. Сприйнятливість до інфекції висока, особливо у дітей  у віці від 5 до 14 років. Інкубаційний період захворювання-від 2х до 5 тижнів, в середньому – 28 днів. Після перенесеної хвороби наступає, як правило, повне одужання,  залишається стійкий імунітет. Профілактика вірусного гепатиту А  зводиться до вживання  доброякісної  води, харчових продуктів, дотримання особистої гігієни. В цих умовах особливого  значення набуває необхідність проведення лабораторного контролю безпечності  питної вод, об’єктів довкілля тощо. Використовується ефективна вакцина, проте в даний час на території України вакцина не зареєстрована.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook