Днями одне із волинських інтернет-видань опублікували інформацію, нібито мешканці сіл Прилуцьке, Підгайці та Гірка Полонка виступили за приєднання до Луцька. Проте, в самих селах про це й гадки не мають – тут навіть і не чули про обговорення, яке, за словами медійників, відбулося 31 травня, – повідомляє “ВолиньPost”.
Йдеться про інформаційне агентство «Волинські новини». Новина про те, що Прилуцьке, Підгайці та Гірка Полонка приєднуються до Луцька, стала сюрпризом навіть для сільських голів. Вони в один голос заявляють – поки про ніяке «приєднання-об’єднання» не йдеться, а опублікована інформація – неправдива.
Отож, 24 липня на шпальтах «Волинських новин» з’явилася новина про те, що до Луцька приєднуються 3 села. Зокрема, у тексті вказано, що «мешканці Прилуцького, Підгайців і Гіркої Полонки виступили за приєднання до Луцька». Повідомляли також, що «ще 31 травня відбулося засідання жителів Прилуцького, Підгайців і Гіркої Полонки щодо добровільного об’єднання навколо Луцька».
Проте насправді у селах обговорень не було.
Сільський голова Підгайців Юрій Семенюк спростував інформацію про те, нібито у селі 31 травня відбулося засідання мешканців. Ще за життя покійного мера Миколи Романюка спілкувалися лише щодо співпраці та розробили план співробітництва. У його рамках до Підгайців мали пустити маршрутку №18, згодом – йшлося про організацію доїзду тролейбуса, відкриття ЦНАПу, відновлення каналізації та ще низку проектів. Проте після смерті мера та приходу «укропівської» команди все змінилося.
Семенюк пригадав, що під час візиту до мерії спілкувався із представниками нової міської влади. Тоді він зауважив – співпраця можлива, якщо владці виконають домовленості, укладені із командою Романюка. У село приїжджала комісія та людей годували обіцянками, що це перспективно.
«Я їм казав: пустіть до нас маршрутку №18. Добре, харашо. Але поки що цього немає. Ну раз нема, то й нема», – зауважує сільський голова та акцентує: навіть тоді йшлося не про ПРИЄДНАННЯ, а тільки про СПІВПРАЦЮ. Натомість нова влада не досі зробила нічого навіть у цьому напрямку.
«Нічого не зробили. Раз нічого не зробили, і ми нічого робити не будемо… Наше село ніякої згоди на об’єднання не давало, не було обговорень. Я ці питання сам приймати без людей не буду… Співпраця – питань немає, якщо мені вигідно для села, я буду співпрацювати, невигідно – не буду», – зауважив сільський голова.
Оскільки у селі не бачать, що у Луцьку зацікавлені у співпраці, тут наразі навіть не планують жодних обговорень.
«Вони мають зробити перші дії. Якщо я буду бачити, що вони щось роблять для нашої громади, то ми будемо співпрацювати. Але не об’єднуватися, об’єдання буде тільки тоді, коли так вирішать люди – я вже це не раз казав і ще раз можу повторити», – підсумував Семенюк.
Подібна ситуація і в Гіркій Полонці – до села взагалі не надходило жодних пропозицій ні щодо об’єднання, ні щодо співробітництва.
«Абсолютно таких зборів не було, не планувалося і навіть у думках немає. Не знаю, як це так цікаво все відбувається у нашій державі, як це можна такі речі допускати, щоби оприлюднювати таку інформацію», – обурилася Гіркополонківська сільська голова Ніна Симонович.
Вона спростувала інформацію стосовно обговорень, які нібито відбулися 31 травня та назвала її «чистою брехнею».
«Ще минулого року від представників міської ради було до нас звернення з пропозицією. Це було ще за каденції зовсім інших керівників. А нинішня влада, вони до нас не зверталися. Взагалі, дуже тяжко навіть якщо до них ти звертаєшся. Бо все таки ми колеги, ми сусіди, у нас дуже багато таких моментів, що нам треба було би по-дружньому жити, але для нас навіть брак часу, аби з нами поспілкуватися», – каже Симонович.
Тож поки на шпальтах «Волинських новин» гучно пишуть про приєднання, ніхто не запрошував представників села на жодні зустрічі. За словами сільської голови, селу навіть не надходило пропозиції стосовно співробітництва, не кажучи вже про об’єднання.
Очільник Прилуцької сільради Валентин Арчибасов розповів, що теж вперше чує про збори, які нібито відбулися у його селі.
«Ми зараз працюємо з міською радою у плані співробітництва, а по те, що хтось щось проводив чи в березні, чи в квітні, чи в травні, чи в червні – мені нічого не відомо про це», – каже сільський голова. Мовляв, певні дії у напрямку співробітництва відбувалися ще восени минулого року – тоді селу пропонували об’єднання. Та після проведення обговорень на рішення сільради наклали вето через недолугість та передчасність такого кроку. На тому історія й закінчилася.
«До нас ніхто не звертався офіційно, а робиться таке інформаційне вкидання, то ми ніякої не можемо провадити роботи про об’єднання. Є договори про співробітництво, офіційно підписані у 2016 році, ось і все. Ми цим займаємося, працюємо», – зауважив Арчибасов. У будь-якому випадку, у разі об’єднання треба цю перспективу попередньо обговорювати із місцевими мешканцями.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook