Волинські заробітчани у Польщі можуть обійтися без робочих віз - Волинь.Правда

Волинські заробітчани у Польщі можуть обійтися без робочих віз

Показати всі

Волинські заробітчани у Польщі можуть обійтися без робочих віз

Українським громадянам, які хочуть знайти роботу в цій країні, не потрібні спеціальні робочі візи. Як це діє в умовах безвізового режиму ЄС для України, з’ясовувала DW.

Передовсім видання нагадує, що запроваджений Європейським Союзом 11 червня безвізовий режим для України однозначно виключає перебування в ЄС громадян України з метою працевлаштування. Українці, які мають намір працювати у країнах ЄС, повинні отримувати спеціальні національні візи та дозволи на роботу.

Але  останнім часом в Україні загалом і на Волині зокрема  ширяться чутки, нібито Польща, яка завжди сприяла появі на своєму ринку праці українців, дозволила працювати тільки за наявності біометричного паспорта. DW з’ясовувала ситуацію.

«Так, українці можуть працювати без віз. Але обов’язково разом з біометричним паспортом вони повинні мати або  «освядчення» (декларація від працедавця про намір працевлаштувати іноземця – Ред.), або дозвіл на роботу, якщо робітник планує залишитися більше, ніж на шість місяців», – пояснила DW речниця Бєщадського відділення Прикордонної служби Польщі Ельжбета Пікор.

Власне, про це і йдеться у поширеному польськими прикордонниками оголошенні напередодні запровадження безвізового режиму. «Громадяни України зможуть працювати на території Польщі за умови, що вони мають відповідні документи для реалізації цієї мети, наприклад, заяву про намір виконати роботу або відповідний дозвіл на роботу», – йдеться на сайті Прикордонної служби Польщі.

Дозволивши українцям працювати фактично без відповідної національної візи, Польща внесла дисбаланс у розуміння безвізового режиму, каже про рішення польської влади Катерина Кульчицька з ГО  «Європа без бар’єрів». Адже загальноєвропейські правила залишаються у цьому сенсі незмінними, наголошує експертка. «Працювати в умовах безвізового режиму не можна. У всіх інших країнах Євросоюзу, окрім Польщі, для роботи потрібна віза. Зазвичай національна, інколи достатньо шенгенської – для виконання сезонних робіт», – пояснює Кульчицька.

«ВП» нагадує, що  раніше, маючи на меті працевлаштування у Польщі, українець мусив викласти 35 євро за саму візу і ще майже 20 євро за послуги візового центру. Тепер достатньо оформити документи на роботу в Польщі. Тобто головне нині для робітника – приїхати і знайти роботодавця. Усе інше залежить саме від нього, якщо він має намір працевлаштувати саме українців. Йдеться про декларацію від працедавця про намір працевлаштувати іноземця, а також про дозвіл на роботу від польської влади. Робітник може узгодити з роботодавцем подання документів на отримання дозволу ще з України, або ж приїхати як турист і вже на місці подбати про оформлення документів роботодавцем. Офіційно нині в Польщі працює 800 тисяч українців. За неофіційними даними, їх загалом більше ніж 1,5 мільйона осіб.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook