На Волині працівники освіти змагались у туристських навичках. Про це повідомляє прес-служба ЦТСЕ.
Понад 230 освітян – 32 команди з всієї області взяли участь в обласних туристських змаганнях серед працівників освіти Волині, організовані обласним Центром туризму, спорту та екскурсій за сприяння управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та обласної організації профспілки працівників освіти і науки.
Цього року для проведення традиційного центрального заходу освітян-туристів було обрано мальовничий куточок Волині – озеро Світязь з місцем базування в профспілковому оздоровчому таборі «Супутник», де впродовж 14-16 вересня вирувало свято туризму, спорту та здорового способу життя.
На урочистому відкритті команд-учасниць вітали заступник начальника управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації Олександр Ткачук, голова Волинської обласної організації профспілки працівників освіти і науки Василь Грановський, заступник голови Шацької райдержадміністрації Володимир Бугайчук, начальник відділу освіти, молоді та спорту Шацької райдержадміністрації Людмила Єрофєєва. Кожен з виступаючих підкреслював велике значення даного заходу для педагогів.
Головний суддя змагань – директор обласного Центру туризму, спорту та екскурсій Леонід Толстіхін зазначив, що цього року у змаганнях бере участь найбільша кількість команд в порівнянні з попередніми роками. – «Особливо збільшилась група учасників серед команд управлінь та відділів освіти. І цього року їх уже 12. Велике та позитивне значення має те, що половину цих команд очолили самі керівники, які і братимуть участь у змаганнях».
Згідно програми учасники змагались у трьох групах:
Група А: збірні команди педагогічних працівників навчальних закладів районів та міст області, об’єднаних територіальних громад;
Група Б: команди працівників управлінь та відділів освіти;
Група В: команди працівників вищих навчальних закладів та обласних установ.
Відразу після відкриття розпочались змагання зі спортивного орієнтування. На дистанціях, які проходили як по території табору, так і в навколишньому лісовому масиві, використовувалась електронна відмітка. Така система дозволяла учасникам відразу на фініші побачити свої результати та оцінити характер руху між контрольними пунктами. Найкращі результати в даному виді показали педагоги міста Луцька, Маневицького та Ківерцівського районів. Серед команд управлінців перемогу виборола команда відділу освіти Любомльської райдержадміністрації, а серед вищих навчальних закладів кращим був Волинський коледж Національного університету харчових технологій.
У другий день освітяни змагались на туристській «Смузі перешкод», де піднімались та спускались по «скельній» ділянці, долали навісну переправу, перешкоду по жердинах, траверс схилу, транспортували «потерпілого». Хоча дистанція і була короткою, проте вимагала від учасників певних фізичних зусиль і туристських навичок для її успішного проходження. Найкращі результати з техніки пішохідного туризму показали педагоги Ківерцівського району, Луцького педагогічного коледжу та управлінці Камінь-Каширського відділу освіти.
В останній день команди долали 3-х етапну комбіновану дистанцію з велосипедного та водного туризму. У змаганнях брали участь 4 представники від команди: один долав «Велокрос», двоє пливли на байдарці і ще один демонстрував вміння на дистанції «Фігурного водіння велосипеда». У цьому виді лідерами стали команда управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації та вчителі Старовижівського району і Шацького лісового коледжу ім.В.Сулька.
В результаті напруженої триденної боротьби перемогу серед збірних команд працівників управлінь та відділів освіти виборола команда головних освітян краю – управління освіти, науки та молоді Волинської облдержадміністрації, яка випередила своїх найсильніших суперників – колег з відділу освіти Камінь-Каширської райдержадміністрації на одне очко. А замкнули трійку лідерів у цій категорії управлінці з відділу освіти Любомльської райдержадміністрації.
Серед команд з числа педагогічних працівників навчальних закладів лідерами стали представники Ківерцівського району, ІІ місце посіли освітяни Маневицького району і третьою стала команда Старовижівського району.
Команда педагогів Волинського коледжу Національного університету харчових технологій посіла І місце у групі серед команд вищих навчальних закладів, ІІ місце у Луцького педагогічного коледжу і ІІІ – у новачків цих змагань – команди Шацького лісового коледжу ім.В.Сулька.
Переможці та призери змагань були нагороджені грамотами управління освіти, науки та молоді облдержадміністрації, обласної організації профспілки працівників освіти і науки, дипломами обласного центру туризму, спорту та екскурсій, кубками та медалями.
Як зазначив головний суддя змагань Леонід Толстіхін, всі три дні між освітянами велась напружена боротьба за першість. – «Щільні результати виступів команд показують досить високий рівень їх підготовки. Коли вчителі самі безпосередньо беруть участь у змаганнях, потім ті знання і вміння можуть передати дітям. Тому, це важливий захід для підвищення кваліфікації педагогів. І вже закономірно, що команди вчителів, які сьогодні є серед переможців, а це – Ківерцівський, Маневицький, Старовижівський райони, їх вихованці теж є лідерами в обласних туристських змаганнях».
Крім залікових видів, кожен вечір освітяни демонстрували свої вміння у конкурсній програмі – туристської самодіяльності, кашоварів, краєзнавчої вікторини.
Найбільше запам’ятається кожному гала-концерт на сцені табору, підготовлений командами. Учасники показали високу майстерність виконання, оригінальність задуму, прекрасне почуття гумору у своїх номерах художньої самодіяльності.
Такі змагання, які щорічно проводяться напередодні Всесвітнього Дня туризму, пропагують здоровий спосіб життя та хорошу форму активного відпочинку на природі, сприяють зміцненню дpужніх зв’язків між освітянами області, обміну досвідом, що дає позитивний результат у роботі. Кожен отримав неоціненний практичний туристський досвід, величезний заряд бадьорості та енергії на новий навчальний рік.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook