Поліція Волині постійно проводить превентивні заходи, аби попередити незаконне заволодіння транспортними засобами. Разом з тим, правоохоронці попереджають: власники мають створити максимально безпечні умови для протидії незаконним заволодінням їхніми автомобілями. Найбільш безпечно – попередити їх ймовірність заздалегідь. Про це йдеться на сайті ГУНП у Волинській області.
Найчастіше крадіжки техніки відбуваються уночі, на прибудинкових територіях. У денний час легковики крадуть зі стоянок біля ТРЦ, офісів, супермаркетів, однак на Волині таких випадків цьогоріч не було.
Відсутність автомобільної сигналізації, охорони або відеоспостереження приваблюють правопорушників. Натомість обладнаний паркінг з цілодобовим моніторингом злодії оминають стороною.
Пік злочинів припадає на теплий сезон – з травня до кінця літа.
«Станом на 6 квітня 2021 року до ЄРДР внесено 18 незаконних заволодінь транспортними засобами, з яких по 10 випадках особу встановлено та оголошено про підозру. Поліцейські розшукали 8 автомобілів, 1 мопед та 1 мотоцикл. Найпопулярніше авто, яке викрадали, – Audi різних модифікацій (три випадки). Скоювались такі злочини в Луцькому, Ковельському та Володимр-Волинському районах», – розповів керівник відділу розкриття незаконних заволодінь транспортними засобами Володимир Патрай.
За незаконне заволодіння передбачена кримінальна відповідальність згідно зі ст. 289 Кримінального Кодексу України.
Для того, щоб не стати жертвою автомобільних крадіїв, радимо дотримуватись кількох простих правил:
1. Ніколи не залишати ключі в автомобілі. Виходячи з авто, вмикати сигналізацію.
2. Перевірити, чи повністю зачинені двері та вікна авто.
3. Не залишати автотранспорт у мало освітлених місцях, на пустирях.
4. Встановити додаткове джерело живлення до сигналізації, GPS.
5. Не залишати в салоні речі, які можуть зацікавити сторонніх осіб, тим більше, документи, цінні папери, кошти.
6. При покупці не нового автотранспорту замінити сигналізацію.
7. Якщо ж авто нове або придбане в кредит, варто застрахувати його від незаконного заволодіння на умовах повернення повної вартості автомобіля в разі викрадення. Однак краще страхувати авто завжди.
8. Про всі засоби захисту автомобіля стороннім особам не повідомляти.
9. Ключі від авто не залишати на СТО, мийці чи будь-де в інших місцях.
Перелічені способи не є стовідсотковою гарантією від викрадення авто, проте кожен із них знижує ризик втратити транспортний засіб. Найкраще використовувати декілька методів одночасно – нині це вже життєва необхідність.
Збереження вашого майна залежить в першу чергу від вас, тому підходьте до цього виважено. Якщо ж трапилось незаконне заволодіння – негайно інформуйте поліцію за номером 102.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook