На Волині все легше отримати адміністративні послуги. На теренах області упевнено розбудовують мережу ЦНАПів, а також активно модернізують ті установи, які вже працювали, – про це повідомляє відділ інформаційної політики Волинської ОДА.
Так, функціонує 16 ЦНАПів при райдержадміністраціях, 4 – у містах обласного значення. Окрім того, відповідні установи утворено в Зимнівській, Устилузькій, Голобській та Литовезькій ОТГ. У Любомлі ЦНАП має статус міськрайонного-ОТГ. Останній нині оснащують обладнанням, котре
дозволятиме видавати на місці паспорти. Аналогічне обладнання встановлене в установах у Володимирі-Волинському, Старій Вижівці, Маневичах та, відповідно, Любомлі.
Фактично з перших днів січня 2018-го ЦНАП у Старій Вижівці працює в тестовому режимі, хоча офіційної церемонії урочистого відкриття установи ще не відбулося. Як запевняються консультанти проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади», то – питання часу. Мовляв, невдовзі переріжуть стрічку, чим і ознаменують старт у роботі.
Варто нагадати, що на Волині у 2017 році активно працювали в рамках проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади». Нині ж зосталися фактично останні штрихи.
“Зроблено багато”, – розповів координатор проекту Роман Матвійчук. – Особливо, якщо проаналізувати, у скількох ЦНАПах надаватимуть або ж уже надають послугу з видачі паспортів, себто там встановлено відповідне обладнання. Традиційно кожен з регіонів акцентує на власних здобутках, але саме Волинь виглядає дуже добре. За відсотком належно об лаштованих ЦНАПів область упевнено посідає перші позиції в державі.
Разом із тим, із огляду на те, що дія проекту технічної допомоги Європейського Союзу «ЦНАП як інноваційний інструмент взаємодії влади та громади» добігає кінця, з ініціативи облдержадміністрації розпочато підготовку до участі в конкурсі «Створення центрів надання адміністративних послуг та підвищення поінформованості населення про місцеве самоврядування», що проводитиметься програмою «U-LEAD».
“Надання якісних адміністративних послуг – дуже важливе питання, тому налаштовані й уже робимо в цьому напрямку ряд кроків”, – підкреслив Юрій Кресак, начальник управління розвитку, інвестицій та європейської інтеграції облдержадміністрації. – 2 листопада 2017 року проведено семінар для представників райдержадміністрацій та ОТГ в Обласному центрі перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій з питань створення дієвих ЦНАП, застосування оптимальних моделей їх функціонування та залучення інвестиційних коштів”.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook