Вертоліт, який забрали з Волинського регіонального музею військової техніки на ремонт, не повернуть до Луцька.
Про це стало відомо активістам-авіалюбителям Луцька, які з’ясували, що між музеями, підпорядкованими Міністерству оборони, існує домовленість про обмін експонатами «задля урізноманітнення експозицій музеїв», – повідомляє Район.Луцьк.
Ситуація з перевезенням вертольота Мі-8Т з Волинського регіонального музею військової техніки в м. Луцьку до музею Дальньої Авіації в м. Полтава прояснилася.
Зі слів директора музею Дальньої Авіації в м. Полтава Віктора Дейнеги, з яким активісти-авіалюбителі зв’язались по телефону, цей вертоліт зараз дійсно перебуває в музеї Дальньої Авіації в Полтаві з метою проведення на ньому реставраційних робіт.
Після закінчення реставрації вертоліт залишиться в експозиції музею Дальньої Авіації в м. Полтава в якості експонату. Про його повернення до Волинського регіонального музею військової техніки наразі мова не йде, адже, як з’ясувалося, існує певна угода між різними військовими музеями України, які, до слова, є філіалами Національного військово-історичного музею України в місті Київ, про обмін експонатами задля урізноманітнення експозицій музеїв.
Зокрема, в обмін на вертоліт Мі-8Т Волинський регіональний музей військової техніки отримав інший експонат – 45-міліметрову гармату, привезену з експозиції музею Ракетних Військ Стратегічного Призначення в місті Первомайськ Миколаївської області. Щоправда, такий обмін ніяк не можна назвати рівноцінним.
Зі слів Віктора Дейнеги, цей вертоліт, після перебування в експозиції музею Дальньої Авіації в м. Полтава, може повернутись до експозиції Волинського регіонального музею військової техніки в Луцьку або, наприклад, бути перевезеним до експозиції музею Ракетних Військ Стратегічного Призначення в м. Первомайськ Миколаївської області. У всякому разі, як зазначив Віктор Дейнега, питання наступного перевезення цього вертольота до Луцька чи іншого міста буде підніматись не раніше як за півроку, а може і за рік.
На питання про можливий продаж цього вертольота в приватні руки та (або) розпилення його на металобрухт Віктор Дейнега категорично відповів, що це неможливо, адже цей Мі-8Т знаходиться на балансі Національного військово-історичного музею України в м. Київ як історичний експонат, а тому є об’єктом державної власності та охороняється відповідним законодавством, і тому подібні дії з ним неможливі.
З відповідним наказом виконуючого обов’язки директора Національного військово-історичного музею України в м. Київ Ярослава Тинченко про перевезення вертольота Мі-8Т з Волинського регіонального музею військової техніки в м. Луцьку до музею Дальньої Авіації в місті Полтава Ви можете ознайомитись в документі, прикріпленому до цього посту.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook