Уряд затвердив зміни до перспективного плану Волині: пояснили, що це означає - Волинь.Правда

Уряд затвердив зміни до перспективного плану Волині: пояснили, що це означає

Показати всі

Уряд затвердив зміни до перспективного плану Волині: пояснили, що це означає

Уряд вніс зміни до перспективного плану формування територій громад Волинської області. Про це інформує Волинський Центр розвитку місцевого самоврядування, який створений за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону України.

Радник з питань децентралізації Волинського ЦРМС Оксана Урбан наголосила, що важливо, щоб об’єднані територіальні громади формувалися у відповідності до перспективних планів. Проте таке об’єднання ніяк не заперечує добровільності, а лише дає змогу нікого не залишити поза реформою місцевого самоврядування і наближує громаду, створену за перспективним планом, до рівня спроможної. Також громади, які утворені згідно з перспективним планом, мають змогу отримати преференції від держави.

Додамо, що перспективний план – це не догма, а своєрідна мапа майбутніх ОТГ, до якої постійно вносять зміни, адже громади постійно змінюють конфігурацію об’єднання у тому чи іншому форматі.

Зміни вносяться постійно, а потім їх схвалюють під час сесії Волинської області ради, а потім затверджує уряд.

Нагадаємо, що розпорядженням уряду вилучено з перспективного плану формування територій громад Волинської області Любитівської, Гіркополонківської, Ветлівської, Буцинської спроможних громад, доповнено Липинською, Старочорторийською, Велимченською, Сереховичівською спроможними громадами, змінено центр Гущанської громади, а також уточнено склад Шклинської, Павлівської, Поромівської, Ківерцівської, Локачинської, Привітненської, Боратинської, Городищенської, Княгининівської, Підгайцівської, Любешівської, Вишнівської, Головненської, Любомльської, Цмінівської, Забродівської, Копачівської, Переспівської, Смідинської, Старовижівської, Турійської, Луківської спроможних громад.

Після врахування у перспективному плані такі громади мають підстави для переходу на прямі міжбюджетні відносини з Державним бюджетом України відповідно до положень Бюджетного кодексу України.

Рішення Уряду сприятиме формуванню та забезпеченню функціонування спроможних територіальних громад Волинської області.

У результаті внесення відповідних змін об’єднані громади здатні самостійно або через відповідні органи місцевого самоврядування забезпечити належний рівень надання послуг, зокрема, у сфері освіти, культури, охорони здоров’я, соціального захисту, житлово-комунального господарства, з урахуванням кадрових ресурсів, фінансового забезпечення та розвитку інфраструктури відповідної адміністративно-територіальної одиниці.

Нагадаємо, що на території Волинської області уже створено 41 ОТГ. Тривають децентралізаційні процеси у Камінь-Каширському та Горохівському районах.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook