Представники Української православної церкви вважають антиконституційним та дискримінаційним законопроект №5309 та планують звертатися до Конституційного суду. Про це у інтерв`ю розповів голова Юридичного відділу УПЦ протоієрей Олександр Бахов.
Перш за все, священик зазначив, що законопроект №5309, який вже став законом, не має жодного відношення до УПЦ, бо у своєму тексті не має згадки про цю організацію та не містить жодних конкретних формулювань про те, хто і як має називатись.
Також він висловив здивування щодо позиції окремих політиків та ЗМІ, які перекручують інформацію і кажуть, що УПЦ вже не існує або що вона нібито стала РПЦ в Україні і запевнив, що це – брехня. Голова юридичного відділу запевнив, що УПЦ – єдине в Україні законне православне релігійне обєднання об’єднання.
“Таке релігійне об’єднання, як «Православна церква України» в Україні на сьогодні не зареєстровано, тобто його не існує, а також відсутній статут, який визначає його діяльність в правовій площині України. Без цього статуту всі переходи — це профанація. Також не забувайте, що «Православна церква України» надалі не має ані томосу, ані визнання. Окрім цього, у світлі останніх одкровень учасників собору, як на мене, стоїть під питанням отримання томосу. Навіть, якщо буде певний документ від Константинопольського Патріархату, автокефалію повинні визнати інші Помісні Православні Церкви. Але те, що ніхто із Помісних Православних Церков не привітав новообраного «предстоятеля», говорить про те, що не все так просто, як розказують людям”, – зауважив отець Олександр.
Священик вважає, що законопроект №5309 ухвалили для того, щоб послабити позиції УПЦ та змусити її духовенство та вірних переходити до «Православної церкви України» та є передумовою для релігійної ворожнечі в державі. Крім цього, головний юрист УПЦ пояснює, що новий законопроект порушує право на свободу віросповідання та дискримінує за релігійною ознакою мільйони віруючих громадян України, не відповідає Конституції України та порушує міжнародні зобов’язання, які на себе взяла наша держава, що відображені у таких основних документах, як Загальна декларація прав людини, Міжнародний пакт про громадянські і політичні права, Декларація про ліквідацію всіх форм нетерпимості та дискримінації на основі релігії чи переконань, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод.
“Всі добре розуміють, а дехто навіть і не приховує того, до якого релігійного об’єднання мають намір застосовувати цей закон. Тому ми маємо намір захищати свої права усіма законними способами. Нами було надіслано звернення до Президента України – застосувати право вето, але, як ми бачимо, Він таким правом не скористався. Окрім, цього, оскільки має місце порушення Конституційних норм і принципів, ми ініціюємо звернення до Конституційного суду”, – підсумував Олександр Бахов.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook