Українофобський фрагмент польського закону написаний «рукою Москви» - Волинь.Правда

Українофобський фрагмент польського закону написаний «рукою Москви»

Показати всі

Українофобський фрагмент польського закону написаний «рукою Москви»

Польський експерт, радник глави МЗС Польщі Пшемислав Журавський вел Граєвський вважає, що український фрагмент у законі про Інститут національної пам’яті (ІНП) Польщі міг бути написаний у Москві. Таку думку він висловив  «Укрінформу».

«Є досить значні побоювання, що це дійсно так. Це стосується як експертів, які були допущені до роботи над цією поправкою, так і змісту самої поправки», – зазначив радник глави МЗС Польщі. Він підкреслив, що, по-перше, часові рамки діяльності українських націоналістів в 1925-1950 роках, про які йдеться у законі, не мають жодного значення для польсько-українських відносин.

А відтак заявив: «Якщо в законі є згадка про українських націоналістів, які були колаборантами Третього рейху, а потім вказуються часові рамки 1925-1950 років, то це знущання над польським законодавцем, оскільки Третій рейх існував в 1933-1945 роках, а в 1925-1933 роках і 1945-1950 роках ніхто не міг з ним колаборувати, адже тоді він не існував».

На думку  радника глави МЗС РП, є «ще одна правова вада». «У законі йдеться про злочини на території окупованої Польщі лише українських націоналістів. Відтак виникає питання: а чому немає згадки про злочини на території Польщі націоналістів та колаборантів інших національностей? У Польщі в цей період діяли військові формування власівців, східні легіони, наприклад, азербайджанські, які придушували Варшавське повстання (1944 рік), діяли литовські націоналісти тощо», – підкреслив Журавський вел Граєвський.

Експерт назвав невипадковим те, що у закон вписали лише українців. «Це був очевидний крок з політичною мотивацією. Його ціль – створити напругу в польсько-українських відносинах, що було зроблено з порушенням польського законодавства», – констатував радник глави польського зовнішньополітичного відомства.

«Дуже сподіваюся, що Конституційний суд країни зверне увагу на ці помилки, і український фрагмент змінять. Нормальна держава характеризується тим, що вона вміє виправляти власні помилки. У мене складається враження, що в польських владних елітах вже усвідомили масштаби непорозуміння і є сподівання, що ці помилки справді виправлять», – резюмував Журавський вел Граєвський.

Нагадаємо, закон про Інститут національної пам’яті Польщі набув чинності 1 березня.

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook