Україні висловлюють територіальні претензії під приводом обурення законом «Про освіту» - Волинь.Правда

Україні висловлюють територіальні претензії під приводом обурення законом «Про освіту»

Показати всі

Україні висловлюють територіальні претензії під приводом обурення законом «Про освіту»

Хоч закон  «Про освіту» набув чинності  лише 28 вересня,  Україна майже місяць виправдовується за  нього. Хоч  цей  документ, підкреслює у «Газеті по-українськи» аналітик Сергій Чирков, регламентує суто внутрішнє питання – набуття українцями освіти у межах своєї держави.   На  його думку дедалі  стає очевиднішим: йдеться фактично про територіальні претензії.

Попередньо Сергій Чирков констатує  , що «найбільшу лють український закон викликав у політичних колах Угорщини. Влада цієї країни вдалася до відкритих погроз. Зокрема, пообіцяла блокувати всі міжнародні ініціативи та євроінтеграційні зусилля Києва. На підтвердження серйозності намірів прем’єр-міністр Віктор Орбан одразу після набуття чинності нашим законом вирушив до Румунії. Та теж встигла висловити невдоволення планами України навчати своїх дітей згідно з Конституцією. Тобто – державною мовою». А відтак пригадує 2014 рік: «В останню декаду тогорічного березня стало відомо про пропозицію Держдуми РФ розчленувати Україну, з якою та звернулася до наших сусідів. Аби залучити на свій бік у загарбницьких планах, Польщі було запропоновано  «повернути» собі Волинську, Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську та Рівненську області. Угорщині – Закарпаття, Румунії – Чернівецьку область». Тоді про це світ дізнався від радника президента Польщі. Угорщина  промовчала, пояснивши це  абсурдністю пропозиції, а Румунія підтвердила вірність договору від 1997 року, яким визнала незалежність України в існуючих кордонах.

Тим не менше, Чирков риторує: «Посіяні Кремлем зерна впали на благодатний ґрунт?» А відтак звертає увагу на  ще один збіг, у випадковість якого не дуже віриться. «У травні цьогоріч Москва вирішила нагадати про  «спокусливу пропозицію». Тепер – не­офіційно і в усній формі. Один з ярих адептів «русского мира» звернувся до Польщі, Угорщини, Румунії та Словаччини із закликом «висловити територіальні претензії» Україні й «автоматично зменшити її територію до дев’яти областей».

Тож, переконаний аналітик, і нинішній демарш західних сусідів не випадковий. «Український закон  «Про освіту»  – лише привід. Найбільші претензії до змісту документа у тих країнах, що можуть мати до нас територіальні претензії», – підкреслює він.Чирков переконаний, що антиукраїнські випади західних сусідів  повинні розглядатися  «за участі не лише освітнього відомства, а й Міністерства оборони держави. Бо йдеться, як і у випадку із псевдозахисниками російської мови, про безпеку й територіальну цілісність України».

 

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook

1 Comment

  1. Avatar Ростислав Чапюк сказав:

    Висока ціна для України доброго знавця англійської мови Президентом в поєднанні з примітивізмом в політиці