У Луцьку не змінюватимуть структуру навчального процесу та не запроваджуватимуть практику триместрів. Про це стало відомо сьогодні, 17 серпня, під час засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови.
Зауважимо, що Міністерство освіти України пропонує змінити час і тривалість канікул, а також поділити навчальний процес на 6 триместрів. Утім, на запитання членів комісії щодо таких нововведень у луцьких школах очільниця управління освіти Луцької міської ради Зиновія Лещенко відповіла, що міських шкіл такі зміни не торкнуться.
«Нам такі зміни не підходять. Ми маємо право на місці приймати рішення. Вивчали думку батьків. Таке поняття, як триместри нам не треба, щоб не розпорошуватися і цим не створювати дискомфорт», – висловилася вона.
До того ж, за її словами, можуть бути зміни у навчальному процесі, пов’язані із темпаратурним режимом чи карантитом, тож це створюватиме ще більші незручності при запропонованому міністерством графіку навчання.
Натомість, депутат Алла Надточій зауважила, що теж є мамою школяра, і нововведення вважає доцільними. Адже діти мають надто щільний графік навчання та позашкільної освіти, тож варто було б чергувати це із відпочинком.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
15 Comments
Цікаво, які це батьки проти? Всіх кого знаю, то “ЗА”.
і буде дуже погано, якщо наші канікули не будуть співпадати з канікулами всіх інших областей України
Ну, звичайно, нам здоров”я дітей не важливе – ні фізичне, ні психічне…. Чому одна людина самостійно бере на себе відповідальність приймати такі рішення? Могли б і педагогів запитати, які ” варяться” в цьому і краще розуміють ситуацію, ніж чиновники….
А я за триместри також.
Скільки чую думку оточуючих колег, батьків, всі ЗА триместри…
До думки вчителів ніхто не прислуховувався і не прислуховується! А самі вчителі, як раніше мовчали у ганчірочку – так і далі трусяться. Совок продовжується…
Як не дивно ,але тут є і плюси і мінуси .
Плюси ціїє дискусії :
– дітям власне у початковій школі легше звикнути до навчання
– так ,звісно, я погоджуюся з думкою ,що програма перевантажена і усім учням потрібно більше відпочинку ,тобто канікул .
Але якщо поглянути на це з іншого боку :
– якщо введуть трисеместри ,то треба буде ущільнити програму ,або ввести додаткові уроки ; звідси ,допустимо ,що ваша дитина мала 5 уроків в день ,а буде мати 6-7 в класі п’ятому
Як не дивно ,але тут є і плюси і мінуси .
Плюси ціїє дискусії :
– дітям власне у початковій школі легше звикнути до навчання
– так ,звісно, я погоджуюся з думкою ,що програма перевантажена і усім учням потрібно більше відпочинку ,тобто канікул .
Але якщо поглянути на це з іншого боку :
– якщо введуть трисеместри ,то треба буде ущільнити програму ,або ввести додаткові уроки ; звідси ,допустимо ,що ваша дитина мала 5 уроків в день ,а буде мати 6-7 в класі п’ятому
Жодного з моїх знайомих у кого є діти та особисто мене не запитували який варіант краще підходить для дитини.
Я впевнений, що це рішення приймалось дуже обмеженою кількістю людей, у яких в голові крім радянських шаблонів, нічого немає…
Я дуже радів, коли дізнався про нову систему навчання. Адже більше канікул – це автоматична розрядка дитині. Є можливість більше часу провести з чадом, при баданні навіть взяти невелику відпустку для відпочинку усією сім’єю. Дитину не має “вернути” від школи та навчання.
На мою думку, цю тему потрібно винести на обговорення в школах на рівні загальних батьківських зборів та запросити хоча би одного з чиновників, які приймають рішення незважаючи на думку батьків.
Цікаво, з ким радилася ця очільниця? Діти настільки втомлюються і виснажуються у сьогоднійшній школі, що абсолютно логічно міністерство запропонувало такий баланс між часом навчання та відпочинком. Такий підхід відповідає підходам у багатьох країнах Європи. Чомусь інші області можуть його запровадити, одне наше недолуге управління освіти міста Луцька не хоче і боїться щось змінювати. Звичайно, навіщо міняти налагоджену систему – це ж стільки мороки! А здоров”я дітей нікого не цікавить!
Дуже шкода що так вирішили. Зокрема наш клас був дуже радий змінам, і усі вважали ці зміни доцільними.
Не знаю чим керувалась і ким була проінформована очільниця приймаючи це рішення
І батьки всі були за. Хочеться ж більше часу проводити з дітьми
І самі ж учні менше б втомлювалися
Триместри це добре і граффк канікул, але зимові канікули непродумані, бо вчитись на самі Різдвяні свята, то не розумно
Дітям важко через шкільну програму, велику кількість уроків і непосильний об’єм домашніх завдань, а не через брак канікул. Куди дівати дітей під час канікул, якщо обоє батьків працюють і нема кому доглянути за ними?
Батьки,є ще один варіант,всім зібратись і прийти до наших чиновників і ,сказати своє “ні”. Вони дуууже не люблять таких візитів.Не мовчати…..А то ми своїми плачами на кухні,про те що бідні наші діти,яка тяжка програма загробимо своїх дітей….Табачника вже немає 4 роки,а наші діти мучаться по його програмах.Охота відпадає у дітей вчитись по таких програмах.Нашим чиновникам нічого нового не треба!!!!Сидять ,як ті криси у своїх кабінетах і отримують зар.платиі з наших податків!!!Не мовчімо!!!!
Шановна очільниця,а крім себе Ви ще в когось питали?Як мати учня,я категорично з Вами не згідна.Потрібно дивитися далі свого носа.