Сьогодні, 18 жовтня, повідомили про встановлення «живих» датчиків на об’єктах КП «Луцькводоканал» , які працюють без людського втручання. Про це йдеться на сайті КП «Луцькводоканал» .
Новинка для Луцька і України – «Інтернет речей» – програма, що активно використовується у провідних країнах світу і передбачає автоматизовану роботу приладів, які працюють без втручання людини, взаємодіють між собою, передають інформацію про стан тих чи інших мереж, регулюють роботу систем і приладів. Прикладом такої програми є популярна нині технологія «розумний дім».
Зараз система активно розростається на рівень великих міст і використовується в управлінні електромережами, водопровідно-каналізаційними мережами, системою освітлення, в медицині, екології та ін. До прикладу, «живі» датчики можуть автоматично і дистанційно знімати показники з лічильників води, газу чи електроенергії, вони можуть контролювати рівень тиску в мережах, передавати точну інформацію про стан мереж і можливі порушення в їх роботі.
За словами Григорія Недопада, першого заступника Луцького міського голови , «розумні» технології будуть використовуватись в подальшому в мережах підприємства «Луцьксвітло». При закупівлі нових ламп передбачать вимогу щодо можливості підключення «розумних» датчиків. З їх допомогою кожен ліхтар працює наче живий організм, йому можна задавати індивідуальну програму роботи. Ці технології відносяться до енергоефективних, вони точно регулюють витрату енергоносіїв та забезпечують їх економію.
«На підприємстві «Луцькводоканал» з допомогою «живих» датчиків та «Інтернету речей» зможемо автоматично регулювати тиск в мережах, знімати показники, здійснювати комерційний облік, контролювати роботу приладів, налагодити їх автоматичну роботу і самодіагностику, – каже Віктор Гуменюк, директор підприємства. – В перспективі дана технологія може використовуватися усіма, хто мають сучасні проекти чи хочуть впроваджувати сучасні технології в різних сферах життєдіяльності міста».
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook