У Луцьку визначили власника найстарішого «Кобзаря» (ФОТО) - Волинь.Правда

У Луцьку визначили власника найстарішого «Кобзаря» (ФОТО)

Показати всі

У Луцьку визначили власника найстарішого «Кобзаря» (ФОТО)

 Зокрема,лучани та гості міста зібралися біля пам’ятника Тарасові Шевченку. У рамках відзначення 202-ої річниці від дня народження поета. Присутні читали вірші українського генія,співали пісень за творами Шевченка та визначали власників найстарішого видання «Кобзаря».
Відтак,захід розпочався із покладання квітів до пам’ятника Шевченку. Потому,до слова запросили місцевих літераторів. Усі вони наголошували,що Тарас Шевченко є взірцем для нашого народу,він є справжнім пророком. Тому в цей день,вони побажали усім залишалися українцями,пам’ятати про тих величних титанів,які пророчать нам наше майбутнє.
Згодом,кандидат історичних наук СНУ імені Лесі Українки та член обласної організації всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Тараса Григоровича Шевченка Лариса Понєдєльник наголосила,що поет є голосом усього українського народу і наша йому вдячність полягає у вічній пам’яті про нього та шані його творів.
«Ми з року в рік схиляємо свої голови перед великим духом пророка за те,що свої високі думки,гарячі почуття він залишив нам у своїх віршах. Тарас був поетом для всіх,поетом народу…»,- наголосила Лариса Понєдєльник.
Потому на площі перед пам’ятником відбулося мистецьке дійство «Нас єднають думи Кобзаря». Так,для присутніх на урочистостях,артисти продекламували поезію Тараса Шевченка «І мертвим і живим…» та виконали кілька музичних композицій за його віршами.
Варто зазначити,що більшість із присутніх взяли з собою «Кобзарі». Справа в тому,що у рамках заходу відбувалася ще й акція на визначення найстарішого видання книги. Окрім того,були також номінації наймолодшого та найстаршого власника книг. Цікаво,що в акції взяли участь 123 лучанина та навіть гості із Нью-Йорка.
Тож,власницею найстарішого «Кобзаря» виявилася Галина Марчук,із виданням книги 1906 року. Ще одну давню книгу Шевченка має Сергій Стрижук,у якого видання 1940 року. До того ж,визначено й найстаршу власницю «Кобзаря»,це Анастасія Грабовська,якій виповнилося 90 років. А найменшими поціновувачами творчості Тараса Шевченка стали 4-річний Олексій та 9-річна Маргаритка.
Після урочистостей усі присутні спільно виконали державний Гімн України і насамкінець зробили спільне фото,де кожен у руках тримав свою гордість – «Кобзаря».
Варто додати,що щороку 9 березня в Україні та усьому світі люд відзначає річницю народження відомого поета,письменника,художника,громадського та політичного діяча,члена Кирило-Мефодіївського братства,академіка Імператорської академії мистецтв Тараса Григоровича Шевченка.
Народився геній української літератури у 1814 році у селі Моринці,що нині на Черкащині. Пережив важку долю із засланнями та невпинною політичною боротьбою. Однак впродовж життя,Шевченкові вдалося написати 237 віршів та поем,з них 235 українською та 2 російською мовами. Проза Шевченка налічує 11 творів: 9 повістей та 2 драматургічні п’єси.
1840 року вийшла друком його перша книжечка поезій під назвою «Кобзар». До неї увійшли вісім ранніх творів,які постраждали від жорсткої цензури. Але згодом,до та після заслання Шевченка,його друзям таки вдалося видати твори,які увійшли до книги «Кобзар»,що побачила світ 1860 року. Це була остання книга поезій за життя Тараса Шевченка.
Завтра,10 березня,українці знову збиратимуться поблизу пам’ятника поетові задля того,аби взяти участь у громадській панахиді за Тарасом Шевченком та вшанувати його пам’ять із нагоди річниці від дня смерті.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook