14 липня відбулася надзвичайно знакова подія в культурно-мистецькому житті Волині. Цього дня у Луцьку відбулося відкриття Художньо-меморіального музею відомого українського художника і нашого земляка-волинянина Миколи Кумановського (1951-2016).
Цей музей діятиме у приміщенні Галереї сучасного мистецтва України “Арт-Кафедра”, що у КРЦ “Адреналін сіті”.
Експозиція музею сформована із творів, створених пензлем Миколи Кумановського у різні періоди його життя і творчості. Тут можна побачити ще його ранні, студентські начерки, перші офорти, експериментальне малярство, звісно і полотна серії “Умовні українці”. Вперше в експозиційному просторі шанувальники мистецтва можуть побачити, як окремі об’єкти, цинкові і мідні пластини із гравірованими композиціями офортів.
Особливими “родзинками” експозиції є меморіальні речі – офортний станок, пензлі, а також старий мольберт із останнім незавершеним полотном митця. Також тут можна побачити фото, книги та окремі предмети, які часто трапляються в композиціях автора.
На імпрезу з нагоди відкриття музею завітали творча інтелігенція Луцька та Волині, представники влади, громадськості, просто усі ті, хто знав і любив Миколу Кумановського.
“Цей художньо-меморіальний музей є тим простором, на який ми усі чекали, на який чекав і сам художник, щоби побачити ці свої твори”, – зауважила мистецтвознавець Зоя Навроцька.
У свою чергу, керуючий партнер Галераї сучасного мистецтва України “Арт-Кафедра” Леся Корсак додала, що ця експозиція буде доповнюватися, а також тут проводитимуться тематичні вечори.
Із щирими словами вдячності до усіх тих, хто долучився до створення Художньо-меморіального музею Миколи Кумановського та його експозиції звернулися дружина митця Віра та його діти – Лука та Іванна.
Загалом, усі хто завітав цього дня на відкриття музею, присвяченого творчості, дійсно, видатного волинянина художника Миколи Кумановського ділилися теплими спогадами про цю надзвичайну і прекрасну людину.
“У мистецтві Миколи Кумановського мені подобається те, як він виражав ним свій внутрішній світ, своє бачення. Дуже приємно, що наша громада спромоглася відкрити такий музей, і дуже приємно і радує те, що цей видатний митець є нашим земляком, він є волинянином. І якщо серед людей нашого краю, будь-якого краю, є генії, то це означає, що над тією землею перебуває особлива Божа благодать”, – сказав, у коментарі “ВП” митрополит Луцький і Волинський УПЦ КП Михаїл.
“Я познайомився із Миколою Кумановським дуже давно, ще коли він викладав у художній школі. Потім я був директором нашого Історико-культурного заповідника у Луцьку, і якраз Микола Кумановський мешкав тоді в Старому місті. Ми, таким чином, часто бачилися і спілкувалися. Це була надзвичайна людина, із особливим баченням і мудрістю”, – зауважив, у коментарі “ВП” голова ВОО Національної спілки архітекторів України Тарас Рабан.
“Він був не лише художником, він також був поетом і філософом. Із Миколою Івановичем я вперше зустрівся коли був учнем художньої школи, де він викладав. Потім ми по житті не раз йшли разом, він був, свого часу, і художнім редактором у нашому видавництві. Це була унікальна людина, із дуже філософськими поглядами і ставленням до життя”, – також зауважив, у коментарі “ВП”, директор видавництва “Ініціал” Віктор Федосюк.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook