У Луцьку шукали «вакцину» проти злочинності - Волинь.Правда

У Луцьку шукали «вакцину» проти злочинності

Показати всі

У Луцьку шукали «вакцину» проти злочинності

На початку наради слово взяв Володимир Гунчик. Губернатор зауважив,що на таких нарадах піднімається чимало неприємних тем,але незважаючи на це,такі дійства є дуже необхідними. Очільник області акцентував увагу на тому,що подібні зустрічі не просто привід поговорити.
 
«Потрібно продовжити таке спілкування у районах і містах,сільських і селищних радах. Виносити на обговорення проблемні питання,які ми в змозі виконати»,- заявив Володимир Гунчик.
 
На думку голови Волинської ОДА,влада спільно з народом повинна об’єднатися в боротьбі проти криміналітету.
 
«Ми повинні об’єднатися,щоб дати зрозуміти правопорушникам: ми маємо силу в області»,- зауважив Володимир Гунчик.
 
Після губернатора слово взяв головний прокурор Волинської області Максим Киричук,який зауважив,що рівень злочинності на Волині хоч і зріс,проте досі залишається одним із найменших в Україні. До того ж відсоток розкриття злочинів становить 30,6 %,що є більшим показником,ніж загальнодержавний.
 
«Ці всі тенденції – спільна заслуга правоохоронних органів»,- заявив прокурор.
 
Протягом дев`яти місяців поточного року в області зареєстровано десять тисяч злочинів. Більшість із них скоєно в стані алкогольного сп’яніння. Для прикладу,із шістнадцяти умисних вбивств сім вчинили люди,які «перебрали» оковитої. На думку прокурора області,таким злочинам сприяють нелегальні точки продажу самогону,які є у кожному населеному пункті.
 
«Нам потрібна ваша допомога. Ви знаєте кожного хулігана,п’яничку,але ви не обмінюєтеся інформацією з правоохоронними органами»,- звернувся до присутніх Максим Киричук. За словами прокурора,потрібно налагодити чітке інформування правоохоронців та профілактичну роботу.
 
«Від вас потрібне лише одне – інформація»,- заявив він.
 
Незважаючи на ріст деяких видів злочинів,криміногенна ситуація в області є контрольованою. В цьому присутніх запевнив головний полісмен Волині Петро Шпига. Між тим правоохоронця обурила апатія влади у райцентрах та селах до проблем безпеки.
 
«Ви все скинули на поліцію. Ми повинні шукати,ми повинні займатися,ми повинні вилучати. Це наша спільна проблема. Якщо ми спільно не почнемо працювати і довіряти один одному,то громада нам не пробачить»,- розповів Петро Шпига.
 
Про роботу патрульної поліції та співпрацю з громадськістю розповів заступник начальника управління патрульної поліції Луцька Дмитро Хмарук,який бідкався на брак кадрів. Зокрема,мова йшла про трьохсоткілометрову ділянку дороги Устилуг-Луцьк-Рівне,яку теж патрулюють луцькі полісмени.
 
Про проблемні аспекти у своїй роботі та профілактику злочинності розповідали й інші очільники силових структур та військові. Після цього присутні мали змогу виступити у формі вільного мікрофона. Володимир Гунчик зауважив,що для ефективної профілактики протидії злочинності такі зустрічі стануть регулярними і відбуватимуться в районних центрах та селах.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook