В обласному центрі Волині презентували книгу “Футбол у Волинському воєводстві”. Презентація відбулася у середу, 30 січня, в бізнес-центрі Директорія.
В презентованій книзі описана історія розвитку футболу на території тодішнього Волинського воєводства ІІ Речі Посполитої у міжвоєнний період з 1921-го по 1939-й роки.
Автор книги лучанин Сергій Грудняк розповів, що зацікавився футболом тих часів ще у юному віці. Він брав участь у багатьох конкурсах для знавців історії волинського футболу і ця тема його «затягнула».
«Замість того, щоб готуватися до шкільних іспитів я ходив у бібліотеку і шукав цікаві факти про волинський футбол. В 1989 році з допомогою Романа Флішаровського вийшли мої перші публікації в газеті «Радянська Волинь», – пригадує автор книги.
Вже після служби у війську Сергій Грудняк почав працювати в архівах, знову ж публікувати свої роботи у місцевих газетах.
«Тоді колеги почали запитувати мене, коли буде книжка про довоєнний футбол на Волині. Мене це зачепило, бо про Львів, Тернопіль, інші регіони такі книги вже були. І я знову почав працювати в архівах, спілкуватися на цю тему з волинськими та польськими колегами, шукати інформацію в електронних бібліотеках. Так воно по-трохи складалося», – розповідає пан Грудняк.
За словами автора книги, його засмутило те, що у міжвоєнний період футбол на Волині не був привілейованим видом спорту, на відміну від сусідніх Львівщини та Тернопільщини.
«І народ ходив мляво, і преса про це писала мало. Багато команд «трималися» на єврейському населенні. Єврейські команди мали своїх меценатів, а головним джерелом фінансування для неєврейських команд були кошти від продажу квитків на стадіон. В Луцьку футбол за рівнем розвитку поступався навіть Ковелю, а перша луцька команда класу А з’явилася тільки 1931 році», – розповів присутнім на презентації Сергій Грудняк.
Проте, у 30-х роках луцький футбол «виріс» – створили команду поліційний клуб спортивний (ПКС), який буквально «розносив» усіх суперників.
Також автор зауважив на тому, що факт протистояння між Рівним та Луцьком був і у ті часи. Зокрема між єврейською командою «Гасмонея» з Луцька та однойменним клубом з Рівного: «В 1935 році Рівне виграло в Луцька і їхали додому на побитому автобусі. Цей факт був розголошений у польській пресі».
За словами Сергія Грудняка, він виношує плани видати ще одну «футбольну» книгу.
«Наступного року нашій «Волині» виповниться 60 років. Думаю, клубу пора видати щось зі своєї історії. Це потрібно робити, бо багато клубів вже видали книги зі своєю історією. Я не претендую на монополію, бо мої колеги зібрали може й більше матеріалів, тому спільними зусиллями можна видати книгу», – каже любитель футбольної історії краю.
На завершення Сергію Грудняку вручили грамоту від єдиного на Волині спортивного інтернет-видання «ВолиньSport».
Присутні мали змогу купити книгу з автографом її творця та зробити фото на пам’ять.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook