Цього року в Луцьку оголосили конкурс соціальних проектів, спрямованих на вирішення проблем сімей та осіб, які опинилися в складних життєвих обставинах, організований Луцькою міською радою. До участі в конкурсі запрошуються інститути громадянського суспільства, які працюють та зареєстровані як юридичні особи на території міста Луцька, і не мають політичного чи релігійного напрямку своєї діяльності.
Як проінформувала начальник управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради Ліна Галан, метою конкурсу є залучення відповідних установ і організацій до підтримки соціально вразливих категорій населення міста Луцька в рамках Програми надання інтегрованих соціальних послуг з питань сім’ї, дітей та молоді, попередження насильства в сім’ї та протидії торгівлі людьми на 2018-2020 роки.
Конкурс передбачає сім напрямків складання соціальних проектів: попереджання насильства в сім’ї, надання допомоги постраждалим і робота з кривдниками; протидія торгівлі людьми, відповідно – надання допомоги постраждалим; профілактика негативних явищ та протидія соціально-небезпечним хворобам; формування гендерної культури населення; впровадження інноваційних соціальних технологій щодо реабілітації та адаптації у суспільство людей, які звільнилися з місць позбавлення волі, або засуджені до покарань не пов’язаних з позбавленям волі; психологічна допомога та підтримка соціально вразливих версвт населення територіальної громади, які опинилися в складних життєвих обставинах; підвищення іміджу сім’ї, розвиток духовності, формування позитивних зразків поведінки у дітей та молоді.
Як зауважила начальник відділу соціальних проектів управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Луцькради Тамара Бондарук, пріоритетними напрямками цього річного конкурсу є попередження насильства в сім’ї та протидія торгівлі людьми.
«Стосовно торгівлі людьми, то згідно статистики від цього виду правопорушень у роки незалежності постраждали до 220 тисяч українців, хоча лише більше 2 тисяч мають статус потерпілих від цього. Звісно, далеко не всі, хто із цим зіткнувся хочуть про це розповідати. Але загрози є, і тепер є кілька нових виявів цих злочинів, зокрема – використання українців як наркокур’єрів, звісно, через шахрайські схеми, обіцянки гонорарів за перевезення сумнівних вантажів, тощо. Тому українцям варто бути вкрай обережними», – пояснила Тамара Бондарук.
Щодо протидії насильству в родині, вона додала, що зміни до законодавства України значно розширили спектр такого порушення прав людини: «це не лише фізичне насильство, але і насильство психологічне та економічне».
Загальний бюджет конкурсу становить 80 тисяч гривень, максимальне фінансування в рамках одного проекту – 20 тисяч гривень. Умови конкурсу також передбачають співфінансування реалізації проектів переможців у сумі не меншій, ніж 10% від обсягу коштів бюджету міста на реалізацію даного проекту.
Конкурс відбуватиметься у три етапи: з 1 по 30 квітня можна подавати заявки на участь, до 10 травня журі підбиватиме підсумки та визначатиме фіналістів, 17 травня відбудеться захист проектів перед комісіями, до 31 грудня триватиме їх реалізація.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook