Волинь – одна з трьох областей, яка запроваджує місцеві цільові програми підтримки органічного господарства та визначає пріоритетність розвитку цього напрямку. Тож проблеми, а також перспективи цієї галузі господарства представники влади, бізнесу та експертних кіл обговорили сьогодні, 30 листопада, під час регіонального круглого столу у Волинській облдержадміністрації «Органічне виробництво: нові можливості для МСБ та сталого розвитку сільських територій», організованого Офісом ефективного регулювання BRDO.
Відкрив круглий стіл перший заступник голови Волинської ОДА Олександр Степанцов. Він відзначив, що наразі 17 виробників сільськогосподарської продукції на Волині пройшли сертифікацію за міжнародним стандартом і експортують свої продукти до Європи.
Ключовий експерт EU4Business|FORBIZ Джошуа Бадах зауважив, що, зважаючи на свої природні умови, Україна має величезний потенціал на ринку органічної продукції, яка є дуже затребуваною в Європі. Аби повноцінно реалізувати його на міжнародному ринку, необхідно створити зрозуміле регуляторне поле і гармонізувати українське законодавство з європейськими стандартами. Це залучить додаткові інвестиції, позитивно вплине на зайнятість населення і розвиток сільських територій.
Опісля ж керівник сектору «Сільське господарство» BRDO Андрій Заблоцький підготував презентацію, у якій розповів, що Україна входить до 20 країн світу з найбільшим земельним банком під органічним виробництвом. Площа сертифікованої органічної землі складає понад 410 тисяч гектарів, що становить лише 1% від загального об’єму сільськогосподарських угідь. Український ринок органічної продукції має величезний потенціал, але розвиток стримується відсутністю ефективного регулювання галузі. Відповідний Закон досі не запрацював, тому жоден вітчизняний виробник не є сертифікованим за українським законодавством, а органічна продукція нерідко стає об’єктом фальсифікації.
«Сам вирощую продукцію, сам заморожую, сам експортую. Серед продукції – румбамбар, полуниця малина. Хочу зауважити, що немає надто складних процедур щодо сертифікації за міжнародним стандартом. Це можна зробити, маючи бажання, за 7 днів», – розповів директор ТзОВ «Добрий Сад» Віталій Ішмурат.
Участь у заході також взяли директор департаменту продовольства Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Микола Мороз, директор департаменту агропромислового розвитку Волинської ОДА Юрій Горбенко, начальник головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Богдан Лозинський, представники експертних та бізнесових кіл регіону та інші.
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook