У Луцьку можуть внести зміни до програми забезпечення житлом учасників бойових дій - Волинь.Правда

У Луцьку можуть внести зміни до програми забезпечення житлом учасників бойових дій

Показати всі

У Луцьку можуть внести зміни до програми забезпечення житлом учасників бойових дій

До програми забезпечення житлом на умовах співфінансування учасників бойових дій, інвалідів війни, які були мобілізовані для участі в АТО, можуть внести деякі зміни. Про це йшлося учора, 7 червня, під час круглого столу з представниками громадських організацій та спілок учасників АТО з питань соціального захисту учасників бойових дій, – повідомляє “Волинська правда”.

Нагадаємо, що відповідну програму Луцькрада прийняла ще у 2016 році. Згідно з її умовами передбачили придбання житла для атовців на умовах сів фінансування – 50% платить атовець, ще 50% – міська скарбниця. Круглий стіл же зібрали для того, аби обговорити усі нюанси відповідної програми до того часу, як комісія затвердить кандидатури перших учасників програми.

Учасники АТО під час обговорення зауважили, що у списку учасників програми варто було б змінити черговість за пріоритетністю. Адже, для прикладу, інваліди війни – у загальній черзі.

На це заступник Луцького міського голови Олександр Рачков відповів, що черга формувалася самими учасниками програми.

Директор департаменту соціальної політики Луцької міської ради Тетяна Книш додала, що усього у списку учасників програми – 85 атовців, з них четверо – інваліди.  За її словами, черговість утворювалася у порядку надходження заяв від учасників програми.

Натомість представник Спілки воїнів АТО Волині Олег Кобилинський висловився з приводу того, що  дехто з хлопців вже 2–3 роки на війні,  і вони узагалі не знають, які програми приймають на місцевому рівні. Тому, на його переконання, варто було б заново створювати список учасників програми.

Атовець, учасник програми Микола Окуневич запропонував запускати програму негайно. Він розповів, що є четвертим у списку. І як тільки став учасником програми, продав кімнату у гуртожитку, де жив із дружиною, аби мати гроші для спів фінансування на покупку нового житла. «Я вже три місяці сиджу на валізах. Зібрав гроші, частину позичив, але не знаю, як бути далі. Давайте запустимо програму, а потім  в нас є сесія, можна добиватися фінансування з інших джерел», – сказав він.

Тетяна Книш же зауважила, що з 20 першими учасниками було опрацьовано ситуацію. Їх обдзвонили, повідомили, що протягом 45 днів вони мають віднайти житло і сповістити міськраду про це. Натомість лише у трьох людей на руках готові пакети документів і вони чекають лише рішення комісії, яка має затвердити кандидатури.

Присутній під час дискусії військовий капелан Михайло Бучак зауважив, що ідеального рішення щодо черговості ніколи не буде. «Є загальна черга, яку треба враховувати. Але треба попрацювати над тим, щоб виокремити тих, хто потребує першочергового отримання житла», – додав він.

Зрештою, учасники круглого столу вирішили рекомендувати комісії розглянути кандидатури тих трьох людей, у яких документи вже повністю готові.

Вирішили також дещо змінити список учасників програми. Зокрема, його формуватимуть на основі загальної черги, але виходячи із нагальності придбання житла для певних учасників програми. Мають намір змінити також і термін на підготовку документів. Якщо раніше на це передбачали 45 днів, то цей період хочуть скоротити до 20 днів.

До того ж, вирішили збирати такі круглі столи з атовцями першого четверга кожного місяця.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook