У День матері вишитий рушник став оберегом єднання для лучан та гостей міста - Волинь.Правда

У День матері вишитий рушник став оберегом єднання для лучан та гостей міста

Показати всі

У День матері вишитий рушник став оберегом єднання для лучан та гостей міста

В неділю, 14 травня, в Україні відзначається День Матері. І вже традиційним атрибутом цього свята у Луцьку є Всеукраїнський фестиваль вишитих рушників «Вишиті обереги єднання», в рамках якого відбувається акція «Рушник єднання».

Про це повідомляє «Волинська правда».

У Луцьку це культурно-мистецьке дійство відбувається вже восьмий рік поспіль, як і в попередні роки, до нього із задоволенням долучилися лучани та гості міста. Участь у заході взяли представники влади і громадськості, релігійних конфесій, і що особливо – дійство об’єднує людей різного віку. Зокрема, до акції традиційно долучилися студенти Волинської духовної семінарії (ВДС) УПЦ та Волинської православної богословської академії (ВПБА) УПЦ КП, студентська та учнівська  молодь міста.

Ще до початку акції лучани та гості міста, багато з яких були вбрані у вишиванки, із вишитими рушниками ставали по усій території Театрального майдану та вулиці Лесі Українки.

Відкриття заходу розпочалося молитвою, яку прочитав керівник недільної школи при Свято-Троїцькому кафедральному соборі УПЦ КП священик Сергій Медведев.

«Усяку справу слід розпочинати із Божого благословіння, і ми помолимося, щоб війна ніколи не поверталася на нашу Україну», – сказав священик. Він також закликав присутніх долучитися до благодійної акції зі збору коштів для будівництва храму Волинської ікони Божої матері у місті Волноваха.

«В цей пасхальний період, коли ми прославляємо воскреслого Христа, ми також сумуємо з приводу тих подій, що відбуваються на сході України. І ми вшановуємо сьогодні насамперед матерів – мам, які народили Героїв, які захищають нашу Україну. Багатьох Героїв ми вже провели у Вічність, але ми сьогодні молимо милосердного Бога, щоби Він подарував нам спокійне українське небо. І ми піднімаємо очі наших сердець і до небесної Мами – до Матінки Божої, яка народила Сина, Який прийшов щоб врятувати нас від прокляття гріха і смерті. І ця Мама бачила як страждав Їі Син на Голгофі, і Вона співчуває кожній українській родині, і з високого Неба благословляє кожного із нас. Тому вітаю усіх присутніх із Днем матері, адже матір є найдорожчою людиною для усіх нас. Нехай усіх нас благословить Господь і дарує нам мир», – сказав голова Просвітницького відділу Волинської єпархії УПЦ протоієрей Валентин Марчук.

«Дуже знаковим є те, що ми сьогодні єднаємося. Незалежно від віросповідання, від політичних вподобань, ми демонструємо, що ми – українці є єдиним народом, єдиною нацією», – зауважив автор проекту Всеукраїнського фестивалю  вишитих рушників «Вишиті обереги єднання» заслужений діяч мистецтв України Віталій Іваницький.

Учасників дійства також привітав перший заступник голови Волинської обласної ради Олександр Пирожик.

Отож, ті хто долучився до акції із вишитими рушнками у руках сформували живий ланцюг, демонструючи вірність українським традиціям, та палке бажання миру і єдності для України.

«Я радий, що долучився до цього свята, адже це є День матері. І відчувається велика вдячність нашим батькам, особливо нашим мамам за те, що вони передали нам такі прекрасні традиції. Ми ніколи не повинні забувати про матір, і ми також повинні пам’ятати про Божу Матір, Яка возносить за нас молитви до Свого Сина – до Господа нашого Ісуса Христа І ми віримо, що саме завдяки  Їі молитвам ми сьогодні тут зібралися», – сказав, укоментарі «ВП» студент ІІІ курсу ВДС УПЦ Андрій Броновицький.

«Я українець, і я є патріотом моєї Батьківщини. І чудово, що ми маємо таку прекрасну традицію як вишиті рушники, тому ми повинні її плекати. І ми також демонструємо сьогодні те, що ми – єдиний народ, що Україна є соборною Державою, і ніхто не в змозі нас розділити», – додав студент ІІ курсу ВДС УПЦ Вадим Мусевич.

А студент ІІ курсу ВПБА УПЦ КП Іван Ваврик, у коментарі «ВП» розповів, що благословляючи його на навчання у цьому духовному закладі, його мати дала йому саме вишитий рушник.

«В більшості рушники вишивать матері. І коли я йшов на навчання, моя мама дала мені рушник, який вона вишила,чекаючи мого народження. Наші традиції – це велика нагода показати, що ми є єдиною українською нацією», – сказав юнак.

«Ми підтримуємо наші українські традиції. І це демонструє те, що ми – українці», – сказал у коментарі «ВП» лучанка Ірина.

«Я разом із моїми однокласниками прийшов сюди, щоби показати, що ми плекаємо наші традиції. Ми демонстуємо тим, що ми патріоти і любимо нашу Україну», – додав, теж лучанин, десятикласник Михайло.

А завершилося дійство флеш-мобом, який провели студенти Волинського коледжу НУХТ. Хлопці та дівчата із вишитих рушників сформували слова «Я люблю маму».

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook