11 листопада близько чотирьох тисяч військовослужбовців 14-ї бригади повернулися у місце постійної дислокації – місто Володимир-Волинський. 5 грудня до військовиків прибула журналітсько-владна делегація, аби перевірити як живуть захисники України та привітати їх із прийдешнім святом.
За майже 2 роки існування 14-та окрема механізована бригада неодноразово доводила свою профпридатність у боях за незалежність України, гідно перейнявши естафету у своєї попередниці – 51-ї бригади. Вперше за майже три роки волинські військовики повернулися у місце постійної дислокації, щоб набратися сил та вже невдовзі знову вирушити у зону бойових дій.
Всього якийсь місяць тому голова Волинської ОДА Володимир Гунчик на оперативній нараді гордо повідомляв про повернення Героїв, а вже сьогодні очільник області приїхав до «міста-тезки», аби перевірити ремонтні роботи у солдатських казармах та вручити подарунки.
Разом з губернатором прибули й представники влади та бізнесу, які активно допомагають військовикам бригади. Серед них – очільник обласного управління лісового та мисливського господарства Олександр Кватирко та підприємець-будівельник Ігор Чорнуха. У супроводі командира бригади та журналістів делегація проінспектувала ремонтні роботи у казармах.
Володимир Гунчик приїхав до підшефної бригади не з пустими руками: голова ОДА привіз воїнами сучасні телевізори, які встановили в оновлених казармах. «Щоб релакс проходив в рідних стінах, ми вирішили подарувати військовим телевізори. Нехай відпочивають і набираються сил. Це коротко терміновий відпочинок, але вони люди у погонах з честю виконають свій обов’язок», – заявив він.
«Дякуємо Вам, що не забуваєте про нас. Умови для проживання були неналежні. За два роки під егідою голови ОДА і завдяки волонтерам ми змогли зробити цей ремонт», – резюмував командир бригади, полковник Олександр Жакун. Підтримали командира і бійці, які в один голос запевнили, що тепер у казармах стало тепло і затишно. «Я розумів, що казарма кращого бойового з’єднання в Україні не може бути в такому вигляді», – пояснив Володимир Гунчик.
Оглянувши ремонт у казармах та вручивши подарунки, делегація вирушила на плац, де їх вже чекали військовослужбовці. Зважаючи на холодну погоду керівництво області та бригади оперативно привітало людей у погонах із прийдешнім святом.
Після цього журналісти вирушили у центр міста: там на центральній площі облаштували цікаву локацію – пересувний «музей» військової техніки, яка разом з нашими Героями пройшла горнило війни. Журналісти та пересічні городяни мали можливість на власні очі побачити сумнозвісні «Гради», міномети та системи залпового вогню.
Всі охочі робили світлини та закарбовували себе на селфі, а допитливі городяни спробували себе у ролі артилеристів та мінометників. Приємною несподіванкою для гостей стало частування солдатською кашею. Разом з городяними та журналістами оцінили військовий «МайстерШеф» Олександр Кватирко та Ігор Чорнуха.
Згодом дійство перемістилося до районного будинку культури. Тут зібралося чимало військовиків та волонтерів, які відзначають саме 5-го грудня відзначають своє «професійне» свято.
На сцену виходили представники духовенства: священики привітали учасників дійства, а військові капелани затягнули «За Україну, за її долю…».
Оплесками зал зустрів очільника області Володимира Гунчика. «Ви дали по зубах одній з найпотужніших армій світу. Це все ви і ваша мудрість, хоробрість, самовідданість. Більше двохсот наших земляків загинули обороняючи рідний край. Я впевнений, що ми сильна нація і наша держава. Ми з гордістю можемо сказати, що ми маємо сильну армію, яку підтримує весь народ», – розповів губернатор.
Командир бригади полковник Жакун розповів про історію її створення та привітав особовий склад. «Перемога буде за нами», – з військовою лаконічністю відрапортував він. Підтримав свого командира і військовослужбовець Андрій Приймак: «Ми не побоялися покласти наші життя і не зламалися. Сталь кується у вогні, а нація у бою».
Всі вітали присутніх як могли: представники керівництва подяками, нагрудними знаками та грошима, присутні – оплесками та обіймами. Військовикам та волонтерам заспівали тематичних пісень. Розчулив присутніх виступ барда Миколи Більшевича, який співав про добровольчі батальйони та підрозділи ЗСУ, нагадавши Героям про бойових побратимів.
Серед присутніх у залі військовиків було чимало зовсім молодих хлопців. В той час як їх однолітки бавляться в «Танки» на комп’ютерних стимуляторах, ці двадцятирічні хлопці не просто знають Т-64 та «Оплот» як своїх п’ять пальців, а й випробовували їх у боях. Коли луцька делегація вирушала в дорогу, концерт у залі ще продовжувався. Винуватці дійства слухали композиції про те, що зовсім скоро їм прийдеться знову пережити наяву.
Текст і фото – Андрій Мошкун
Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook
1 Comment
Оце такий ремонт? Капець. Що ж тоді було до ремонту? І чим це влада хвалиться? Ганьба.
А героям слава! Вони заслуговують хороших умов проживання та навчання.