Студенти Гарварду обов’язково вивчатимуть «Тіні забутих предків» - Волинь.Правда

Студенти Гарварду обов’язково вивчатимуть «Тіні забутих предків»

Показати всі

Студенти Гарварду обов’язково вивчатимуть «Тіні забутих предків»

Гарвардський університет включив «Тіні забутих предків» Сергія Параджанова до списку обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатський ступінь у кінознавстві. Про це пишуть на сайті «Україна для українців».

«Гарвардський університет включив дві стрічки Сергія Параджанова — «Тіні забутих предків» і «Колір граната» — до списку обов’язкових для перегляду претендентам на кандидатський ступінь у кінознавстві», — йдеться у повідомленні.

Не можна назвати себе експертом кіно, якщо людина не бачила «Тіні забутих предків» – стрічку, якою захоплювалися Мартін Скорсезе та Федеріко Фелліні.

Фільм знімали 1,5 року, значно довше ніж планували. Параджанов не хотів поспішати та ігнорував численні догани за повільні зйомки.

Робив як відчував: коли вже був затверджений увесь акторський склад, в останню мить забрав головну роль у російського актора Геннадія Юхтіна й передав її Іванові Миколайчуку.

За спиною перешіптувались – цьому студенту всього 23 роки, і це взагалі його перша робота в кіно. Параджанов не зважав. Він готував шедевр.

Тож якщо потрібно було перезняти якусь сцену декілька разів, так і робили, і байдуже, що до місця зйомок потрібно було пробиратись десятки кілометрів через карпатські хащі.

Режисер розумів, якщо він не відчуватиме гуцулів – стрічка не вийде. Тому навідувався на весілля й похорони, ходив на полонини до вівчарів і єдиний з усієї знімальної групи жив не в готелі, а у звичайній гуцульській сім’ї – як сам він казав біля джерела натхнення.

Параджанов не допускав фальші. Замість статистів – справжні гуцули у своєму одязі. Народна музика й закадрові голоси теж у їхньому виконанні.

Інший режисер уже давно запросив би професійних співаків з Києва, але Параджанов садив на літак найбільш голосистих жителів Карпат і особисто допомагав заносити в салон літака триметрові трембіти.

Першими змонтований фільм побачили cамі гуцули 24-го серпня 1965 року. До сільського клубу запросили всіх акторів масовки. Для кожної жінки Параджанов привіз по квітчастій хустці.

Офіційна презентація в київському кінотеатрі «Україна» пройшла зі скандалом. На сцену піднялись Іван Дзюба, Василь Стус, В’ячеслав Чорновіл та виступили проти арештів серед інтелігенції.

Після такого стрічку фактично було заборонено до показу. А невдовзі вірменину приписали український буржуазний націоналізм. Утім, за кордоном стрічка зробила справжній фурор і зібрала 28 міжнародних відзнак.

Більше читайте новин на нашому телеграм каналі та на сторінці у Facebook